IndyCar. Po 33 metų pertraukos, Indianapolyje vėl greičiausias Andretti

logo 2020 Rugpjūčio 16 d. 21:52, John Cote / IndyCar

Įveikęs Scottą Dixoną, šiandien Indianapolyje vykusioje  „IndyCar“ kvalifikacijoje „pole“ poziciją iškovojo Marco Andretti. Paskutinį kartą Andretti giminės narys „Indianapolio 500“ lenktynes iš pirmos pozicijos pradėjo prieš 33 metus. Tai padarė Marco senelis - Mario Andretti.

Vakar vykusių važiavimų metu pirmas keturias pozicijas iškovoję „Andretti“ komandos lenktynininkai buvo laikomi favoritais iškovoti „pole“ šiandien vykusiuose „Fast Nine“ važiavimuose, kuriuose dėl pirmos startinės pozicijos varžėsi devyni greičiausi sportininkai.

„Ganassi“ atstovas Scottas Dixonas, įveikęs keturis ratus, užfiksavo 231,051 mylių/h (371,840 km/h) vidutinį greitį.

Tada atėjo eilė trasoje pasirodyti „Andretti“ komandos pilotams. Alexanderis Rossi, Indianapolyje nugalėjęs 2016 metais, buvo lėčiausias šios dienos važiavimuose. Amerikietis startuos greta čempionato naujoko Alexo Palou ir Grahamo Rahalo.

Vietas antroje startinėje eilėje pasidalino Ryanas Hunteris-Reay‘us ir Jamesas Hinchcliffe‘as. Juos greičiu pranoko čempionato naujokas Rinusas VeeKay, vienintelis sportininkas, greičiausiųjų devintuke pilotavęs bolidą su „Chevrolet“ varikliu.

2017 m. Indianapolyje triumfavusiam Takumai Sato iki S. Dixono pritrūko 0,5 km/h. Japonas liko trečias.

Paskutinis trasoje pasirodė vakar geriausią rezultatą užfiksavęs M. Andretti. Amerikietis pirmus du ratus įveikė viršydamas 373 km/h ribą. Likusius du ratus sportininkas įveikė lėčiau, tačiau užfiksavo 371,867 km/h vidutinį greitį. Tad M. Andretti iškovojo „pole“ antroje vietoje likusį S. Dixoną aplenkęs vos 0,027 km/h.

Už greičiausiųjų devintuko likę sportininkai startines pozicijas išsidalino vakar. Tarp jų greičiausias buvo Coltonas Herta, užfiksavęs dešimtą rezultatą. O dukart F-1 čempionas Fernando Alonso liko 26-as.