J. Allisonas: FIA netikėjo, kad „Mercedes“ pavyks įgyvendinti DAS idėją

J. Allisonas: FIA netikėjo, kad „Mercedes“ pavyks įgyvendinti DAS idėją
logo Birželio 03 d. 22:00, Daimler AG

Mercedes“ technikos direktoriaus Jameso Allisono teigimu, Tarptautinė automobilių federacija (FIA) netikėjo, kad komandai pavyks įgyvendinti DAS sistemos idėją.

Minėtoji sistema, pirmą kartą pastebėta šiemet Barselonoje vykusių bandymų metu, leidžia pilotui keisti priekinių ratų pasvirimo kampą traukiant arba stumiant bolido vairą.

„Visų pirma norėjome sistemą naudoti 2019 metais. Savo idėjas pristatėme FIA ir išsakėme savo nuomone, kodėl mūsų manymu DAS sistemos naudojimas nenusižengia jokioms taisyklėms“, - pasakojo J. Allisonas.

„Jie pritarė tai minčiai, kad sistema yra legali. Bet jiems nepatiko tai, kaip ta sistema veikia. Tuomet jie pasakė: „Jūs turėsite stumdyti vairą pirmyn ir atgal“. Manau, kad tuo metu jie galvojo, kad tokia sistema per daug sudėtinga, tad mes jos atsisakysime ir jiems nekelsime daugiau jokių problemų.“

J. Allisono teigimu, prie to, jog minėtoji DAS sistema išvydo dienos šviesą, stipriai prisidėjo vyriausias komandos dizaineris Johnas Owenas.

„Jis turi labai, labai gerą nuojautą, tad žino, kurią idėja pavyks įgyvendinti, o kurios ne. Tokie žmonės yra tikrai vertingi. Tokiu atveju galime drąsiai išleisti pinigus vienam ar kitam projektui. Taigi, Johnas priėmė iššūkį. Jis manė, kad jam pavyks tai įgyvendinti. Jis, kartu su grupe talentingų žmonių, sugalvojo kelis variantus kaip tokią idėją įgyvendinti. Mes išsirinkome vieną ir beveik po metų mūsų bolide atsirado DAS sistema, kurią jūs matėme metų pradžioje.“


Komentarai (0)
×

TOP naujienos