J. P. Montoya: „Andretti“ pavyks tik nupirkus veikiančią komandą

J. P. Montoya: „Andretti“ pavyks tik nupirkus veikiančią komandą
logo 2023 Sausio 30 d. 15:24, FIA

Amerikiečių lenktynių sporto verslininkas Michaelas Andretti dar praėjusią žiemą anonsavo, kad nori ateiti į „Formulę-1“ su nuosava komanda. Pasaulio čempionato dalyviai naująjį projektą priėmė be ypatingo entuziazmo, nes nenori dalintis priziniais pinigais su vienuolikta komanda, tačiau šių metų pradžioje FIA prezidentas Mohammedas bin Sulayemas paskelbė konkursą naujiems F-1 dalyviams surasti.

Po kelių dienų „Andretti“ pateikė bendrą paraišką su „Cadillac“ - „General Motors“ koncerno prekės ženklu. Pasaulinio lygio automobilių gamintojo palaikymas tapo labai galingu argumentu pasaulio čempionato durims atverti ir tam prieštaraujančios komandos kiek nutilo.

Tačiau iki oficialaus „Andretti/Cadillac“ debiuto „Formulėje-1“ yra dar labai toli ir išlieka gana didelė dalis ekspertų, kurie abejoja tokio projekto sėkme. Vienas iš pesimistų yra Juanas Pablo Montoya, gerai pažįstantis tiek „Formulę-1“, tiek ir amerikiečių lenktynių sportą.

„Aš labai norėčiau „Andretti“ matyti peletone, - kalbėjo 47 metų kolumbietis. - Bet to neatsitiks, jei jie nenupirks kurios nors iš dabartinės F-1 komandos. Nematau kito kito kelio, kaip jie galėtų pasiekti savo tikslo.

Lūdna, kad viskas yra būtent taip, bet įgyvendinti savo idėjas F-1 yra be galo sunku. Jei jūs tikrai norite lenktyniauti „Formulėje-1“, grečiausiai, reikės nupirkti kažką panašaus į „Alpine“. Asmeniškai aš nematau kito varianto. Pažiūrėkite, kaip veikia „Audi“, pirkdama „Sauber“ akcijas.

Lieka tik vienas kelias – įsigyti 30-40 proc. „Alpine“ akcijų ir paskelbti, kad per kitus dvejus metus išpirksi dar 20 ar 40 proc., kad galėtum pilnai kontroliuoti komandą. Kai turėsi kontrolinį akcijų paketą, gali daryti ką nori. O kaip kitaip patekti į „Formulę-1“? Aš nematau kito kelio.

Jūs puikiai žinote, kaip sutvarkytas šis žaidimas ir kaip elgiasi dabartinės komandos. Taip, „Cadillac“ - tai garsus vardas, bet labai garsus jis yra tik Amerikoje. O Europoje – visai ne. Jie galėjo paimti kur kas garsesnį prekės ženklą, tarkime, „Chevrolet“, bet, kiek suprantu, „General Motors“ nori padaryti „Cadillac“ liukso klasės prekės ženklu automobilių pramonėje.

Labai gaila, bet situacija yra būtent tokia ir nenupirkus kurios nors veikiančios komandos, jiems nieko nepavyks“.Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. Giriby 1354
2. Tadas Misevičius 1347
3. Darius Linkevicius 1336
4. Kęstutis Šimkus 1334
5. f1a 1332