J. Stewartas: „Formulėje-1“ reikia nuolatinių teisėjų

J. Stewartas: „Formulėje-1“ reikia nuolatinių teisėjų
logo 2008 Rugsėjo 10 d. 18:25, Jaguar
Triskart pasaulio čempiono Jackie Stewarto nuomone, prieštaringai vertinamas Belgijos GP teisėjų sprendimas atimti pergalę iš „McLaren“ piloto Lewiso Hamiltono rodo, jog „Formulei-1“ būtini nuolatiniai profesionalūs arbitrai.
Varžybų Spa metu teisėjavo trys Tarptautinės automobilių federacijos (FIA) funkcionieriai – Surinderis Thatti iš Kenijos, Nicholas Deschaux iš Prancūzijos ir Yves Bacquelaine'as iš Belgijos.
Arbitrai nėra pastovūs ir skirtinguose čempionato etapuose dirba skirtingos jų grupės. Tiesa, juos visada konsultuoja vienas FIA prezidento patarėjų Alanas Donnelly, o įvykius tyrimui pateikia „Formulės-1“ lenktynių direktorius Charlie Whitingas.
„Šis sprendimas kelia abejonių dėl teisėjų sugebėjimų bei, be abejo, pačio sporto priežiūros“, - taip sekmadienį priimtą sprendimą įvertino J. Stewartas.
„Formulė-1“ yra daugiausia kapitalinių investicijų pritraukianti sporto šaka, tačiau ją prižiūri žmonės, kuriems tai nėra vienintelis darbas. To pasekmė – nenuoseklūs sprendimai“, - pareiškė škotas.
„Futbole, regbyje, tenise ir krikete teisėjauja profesionalūs arbitrai, dirbantys tik šį darbą, todėl egzistuoja atsakomybė“, - teigė specialistas.
„Mums to reikia autosporte“, - pažymėjo jis.
Kalbėdamas su „Daily Telegraph“ žurnalistais, J. Stewartas išsakė ir savo nuomonę dėl incidento, už kurį buvo nubaustas L. Hamiltonas.
„Gindamas savo poziciją, Raikkonenas elgėsi labai agresyviai ir nepaliko Hamiltonui jokios kitos galimybės, išskyrus posūkio kirtimą. Šis, tuo tarpu, paprasčiausiai darė viską, kad išvengtų susidūrimo“, - kalbėjo tituluotas lenktynininkas.
„Taip, jis įgijo poziciją, tačiau nedelsdamas sumažino tempą ir sugrąžino ją, kaip to reikalauja taisyklės, o Raikkoneną aplenkė po to“, - pastebėjo škotas.
„Šiemet Silverstone'e jau matėme, kad Kimi nesijaučia jaukiai vairuodamas savo „Ferrari“ šlapioje trasoje, sekmadienį buvo tas pats. Hamiltonas buvo akivaizdžiai greitesnis ir būtų anksčiau ar vėliau jį aplenkęs“, - teigė „Williams“ ekipos rėmėjo RBS interesus atstovaujantis specialistas.
„Teisėjams reikėjo į tai atsižvelgti“, - pabrėžė jis.
Nors „McLaren“ komanda ir nusprendė pateikti apeliaciją dėl tokio teisėjų sprendimo, abejojama, ar ji bus apskritai svarstoma. J. Stewarto nuomone, dėl sprendimo svarbos protestas privalo būti išklausytas.
„Nesuprantama, kaip tokioje situacijoje apeliacija gali būti neišgirsta. Tai gali turėti įtakos čempionato baigčiai“, - pridūrė jis.


Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. f1a 816
2. Giriby 812
3. mantioras 805
4. Gudas 796
5. Kęstutis Šimkus 794