J. Todtas pažadėjo peržiūrėti reglamentą (1)

J. Todtas pažadėjo peržiūrėti reglamentą
logo Rugsėjo 01 d. 20:12, Red Bull Content Pool / Getty Images

Praėjęs Belgijos GP etapas visiems įsimins dar ilgam. Regis, kad turiningoje Formulės-1” istorijoje dar nebuvo atvejo, kad lenktynės truktų keletą ratų paskui saugos automobilį ir kurios oficialiai buvo pripažintos įvykusiomis.

Suprantama, kad oro sąlygos praėjusį sekmadienį buvo baisios, tačiau tai vargu ar paguodžia sirgalius, kurie ilgas valandas praleido autodrome Spa lyjant lietui ir prie pakankamai žemos oro tempertaūros, bet taip ir nebuvo apdovanoti F-1 mašinų lenktynėmis, nors už tai sumokėjo gana nemažus pinigus. Antra vertus, formaliai FIA ir Formulė-1” veikė pagal galiojantį Sportinį reglamentą.

Po šių lenkynių” pasigirdo daug reikalavimų peržiūrėti taisykles ir FIA prezidentas Jeanas Todtas padarė oficialų pareiškimą, kuriame pažadėjo, jog artimiausiu metus šis klausimas bus apsvarstytas.

Jeanas Todtas: Šių metų Belgijos GP etapas F-1 čempionato organizatoriams iškėlė labai sunkius uždavinius. Oro pagerėjimas, kurį žadėjo meteorologai, per visą dieną taip ir neatėjo, nors vienu momentu buvo prašviesėjimas, kurio metu buvo pabandyta pradėti lenktynes, bet oro sąlygos vėl pablogėjo.

Matomumas buvo nepakankamas dėl to, kad bolidai kėlė didelius vandens purslus ir mes negalėjome surengti visų lenktynių, kadangi pirmiausiai galvojome apie lenktynininkų saugumą, apie maršalų ir žiūrovų saugumą, kurie daugiau nei keturias valandas laukė tribūnose, kurių aš labai atsiprašau. Visa tai čempionato dalyviai ir organizatoriai pripažįsta.

Remdamiesi Sportiniu kodeksu, teisėjai sustabdė lenktynes, norėdami gauti papildomo laiko, kad galėtų toliau rengti GP etapą. Vis dėlto po kelių ratų paskui saugos automobilį restarto surengti nepavyko, o veikiančios taisyklės buvo pritaikytos teisingai. Norėčiau už tai padėkoti FIA brigadai, etapo teisėjams, Belgijos automobilių federacijai ir visiems savanoriams už kokybišką darbą.

FIA kartu su „Formule-1“ ir komandomis detaliai išanalizuos Sportinį reglamentą, norėdami suprasti, kokia pamokas galima išmokti ateičiai ir ką galimą pagerinti. Išvadas, kurias padarysime, tame tarpe taškų skaičiavimo metodiką tokiais atvejais, mes įtrauksime į kito „Formulės-1“ Komisijos posėdžio darbotvarkę, kuris įvyks spalio 5 d.“

„Spa-Francorshamps", Spa
Trasa: „Spa-Francorshamps", Spa (Belgijos GP)
Ilgis: 7,004 km Ratų skaičius: 44
Plačiau

Komentarai (1)
deivec
IP: ee09894 | 09/01 20:49 Atsakyti
jie tik dabar suprato...kad kai kir lietis bus tokz kad neiseis surengti lenktyniu...tai aisku nera plano B
fanas oiekdamas bilieta net nesuvokia. kad bus lietis ir nera garantijoz kad jis pamatys sou
f1 iki siol yra BE sukurtos imperijos taisykliu rinkinys. jie tik halo kuria
daugiau savo nosies nemato......tiwk metuchalioja taisykle tik kai nutinka tai tada supranta kad meshlas taisykles.
jauciu kuri sukirta pries 30 metu.
geda fia geda fom...minumum.
pilna verslo kurie turi n variantu kaio elgsis jeigu nutikti for majeur....o cia toks ispudis...kad vaiku darzelis
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas