J. Todtas: „Red Bull“ nuomonę apie variklių tobulinimą pakeitė po „Honda“ sprendimo (3)

J. Todtas: „Red Bull“ nuomonę apie variklių tobulinimą pakeitė po „Honda“ sprendimo
logo Spalio 29 d. 21:51, Red Bull Content Pool / Getty Images

Tarptautinės automobilių federacijos (FIA) prezidentas Jeanas Todtas atskleidė, kad dar gegužės mėnesį „Red Bull“ nenorėjo, kad ateityje būtų uždraustas variklių tobulinimo procesas. Bet viskas pasikeitė po to, kai „Honda“ paskelbė apie savo sprendimą trauktis iš sporto 2021 m. gale.

Japonai apie pasitraukimą paskelbė spalio mėnesio pradžioje. Tiesa, „Red Bull“ atstovai, jų pačių teigimu, apie variklių gamintojo sprendimą žinojo dar rugpjūčio mėnesį.

„Red Bull“ ieško naujo variklių tiekėjo ne tik sau, bet ir dukterinei savo komandai „AlphaTauri“. Neatmetamas variantas, jog „Red Bull“ tolimesnį „Honda“ variklių gamybą ir tobulinimą gali perimti į savo rankas. Tiesa, „Red Bull“ vadovas Christianas Horneris ne taip seniai pareiškė, kad tai būtų įmanoma tik tuo atveju, jeigu nuo 2022 m. būtų uždraustas variklių tobulinimo procesas.

Duodamas interviu vokiečių leidiniui „Auto Motor und Sport“, J. Todtas teigė, kad „Red Bull“ pozicija gegužės mėnesį buvo visiškai kitokia.

„Gegužės mėnesį „Red Bull“ atstovai mums pareiškė, kad jokiu būdų negali būti uždraustas variklių tobulinimo procesas, nes priešingu atveju „Honda“ pasitrauks iš sporto“, - pasakojo J. Todtas.

„Dabar jie nori priešingo - draudimo tobulinti variklius. Šiame versle viskas gali taip greitai pasikeisti.“

J. Todtas teigė kol kas nežinantis kokie varikliai bus naudojami F-1 ateityje.

„Tiesą pasakius, kol kas nežinau. Štai kodėl noriu ant savo stalo sulaukti pasiūlymų ir duoti juos įvertinti savo ekspertams. Emocijas turime nustumti į šalį. Jos priveda tik prie blogų sprendimų. O mes negalime sau leisti priimti blogų sprendimų.“

FIA prezidentas prasitarė, kad federacija buvo sulauksi spaudimo iš degalų gamintojų.

„Gerbiu visų nuomonę ir prašymus, bet nesileisiu šantažuojamas. Degalų gamintojai mums grasino pasitraukimu, jeigu nesulauks didesnės konkurencijos. Man svarbu argumentai, o ne grasinimai.“


Komentarai (3)
Runius
IP: 4edb0e5 | 10/30 11:24 Atsakyti
Tas Redbul kaip pūlinys sėdimoje vietoje, amžinai viskas jiems negerai. Kad siekia sau naudos - pateisinama, bet pastovūs ultimatumai ir gąsdinimai vietoje normalaus dialogo verčia šlykštėtis šios kompanijos vadovybės darbo principais. Nenuostabu kad kai kurios kompanijos su jais nenori dirbt.
Senas_Kareivis
IP: fa3679c | 10/30 08:30 Atsakyti
Tame, kad visai kita muzika buvo, kol manė galės Hondos pinigus taškyti - svetimus pinigus leisti visada lengviau. Ir turbūt pasakymas kad gegužės mėnesį nė nenutuokė RBR apie Hondos pasitraukimo planą.
db
IP: 35e947a | 10/29 21:59 Atsakyti
tipo RBR slepia, kad dėl Hondos išėjimo jie nori freezo ar kame čia Jean'o paslapties atskleidimas? :D
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas