Japonijos GP: kvalifikacija

logo 2005 Spalio 08 d. 08:16, Toyota
Kintamos oro sąlygos – šlapia trasa ir važiavimo viduryje atsinaujinęs lietus – pavertė Japonijos GP loterija, kurios pagrindinį prizą laimėjo „Toyota“ pilotas Ralfas Schumacheris.
Antrąją starto poziciją rytojaus lenktynėms iškovojo Jensonas Buttonas (BAR), trečiąją – Giancarlo Fisichella („Renault“). Iš puikios ketvirtosios vietos startuos Christianas Klienas („Red Bull“), penktas – Takuma Sato (BAR), šeštas – Davidas Coulthardas („Red Bull“).
Michaelis Schumacheris („Ferrari“) liko vos 14-as. Tuo tarpu pačiomis blogiausiomis sąlygomis važiavęs Fernando Alonso („Renault“) ir Kimi Raikkonenas („McLaren“) užėmė atitinkamai 16-ąją ir 17-ąją vietas. Juanas Pablo Montoya („McLaren“) išvis atsisakė įveikti greitąjį ratą – vis tiek jis būtų buvęs paskutinis.
Kvalifikacija prasidėjo šlapio trasoje, tačiau lietus nebelijo. Pirmasis greitąjį ratą, užsidėjęs pusiau lietui skirtas padangas, įveikė Davidas Coulthardas („Red Bull“) – 1:46.892. Po jo važiavęs Antonio Pizzonia („Williams“) nesuvaldė bolido jau apšilimo rate ir apsisuko, tačiau tęsė savo pasirodymą. Brazilo, kurio automobilio galas buvo pastebimai nestabilus, greitasis ratas buvo gerokai prastesnis už škoto – 1:48.898. Po A.Pizzonia‘os į trasą išvažiavo pirmasis „Bridgestone“ padangų naudotojas Robertas Doornbosas („Minardi“) – su pilnai lietui skirtomis padangomis. Niekam nebuvo nuostabu, kad olandas daugiau nei 6 sekundėmis atsiliko nuo D.Coulthardo. Ketvirtas trasoje pasirodė Markas Webberis („Williams“). Australas pirmajame sektoriuje buvo greitesnis už D.Coulthardą, tačiau viso rato metu savo pranašumo išlaikyti nesugebėjo ir užėmė preliminarią antrąją vietą. Po M.Webberio turėjęs važiuoti Tiago Monteiro („Jordan“) iš trasos išlėkė jau apšilimo rato metu, todėl greitojo rato net nevažiavo.
Antrąjį penketuką pradėjo Narainas Karthikeyanas („Jordan“). Indas, puikiai pažįstamas su šia trasa dėka savo patirties „Formula Nippon“ varžybose, pasirodė neblogai ir ratą įveikė geriau nei R.Doornbosas ir A.Pizzonia. Tarpinėmis lietaus padangomis važiavęs Christianas Albersas („Minardi“) trasą įveikė 2 sekundėmis greičiau nei komandos draugas R.Doornbosas, naudojęs pilnai lietui skirtas. Trečias iš šios sportininkų grupės važiavęs Jarno Trulli („Toyota“) pasirodė nesėkmingai – italas greitojo rato metu išlėkė iš trasos toje pačioje vietoje, kaip ir T.Monteiro. Po J.Trulli važiavęs Jacques Villeneuve‘as („Sauber“) ratą pradėjo greičiau nei D.Coulthardas, tačiau porojo posūkių sunkiau suvaldė bolidą ir visą ratą įveikė lėčiau nei škotas. Penketuką užbaigęs Felipe Massa („Sauber“) ratą įveikė beveik sekunde prasčiau už komandos draugą J.Villeneuve‘ą.
Prieš trasoje pasirodant trečiajam lenktynininkų penketukui, Suzukoje ir vėl pradėjo lyti, tiesa, nestipriai. Takumai Sato (BAR) tai nesutrukdė – japonas pagerino D.Coulthardo laiką ir tapo lyderiu. Jo rezultatą iškart pegerino Christianas Klienas („Red Bull“). Trasa džiūvo greičiau nei ją drėkino prasidėjęs silpnas lietus. Tai įrodė Ralfas Schumacheris („Toyota“), taip pat pagerinęs visų prieš save važiavusių sportininkų laiką. Jensonas Buttonas (BAR) vokiečio įveikti nesugebėjo ir atsiliko – atsiliko vos 0,035 sekundės. Po truputį stiprėjant lietui trasoje pasirodė Rubensas Barrichello („Ferrari“). Jam greičiausiai nepadėjo ir „Bridgestone“ padangos – brazilas buvo gerokai lėtesnis už varžovus ir užėmė preliminarią aštuntąją vietą.

Ketvirtajam lenktynininkų penketukui teko pačios sunkiausios sąlygos. Vis dėlto, paskutinį penketuką pradėjęs Giancarlo Fisichella („Renault“) tik kiek nusileido J.Buttonui ir preliminariai liko trečias.Tuo tarpu antras iš jų pasirodęs Michaelis Schumacheris („Ferrari“) – vokietis važiavo taip lėtai, kad pagerino tik R.Doorbosas laiką ir liko priešpaskutinis. Fernando Alonso („Renault“) ratą įveikė dar prasčiau ir liko paskutinis. Neilgam – po jo važiavęs Kimi Raikkonenas („McLaren“) ratą įveikė net 8 sekundėmis lėčiau nei F.Alonso. Paskutinis važiavęs Juanas Pablo Montoya („McLaren“) savo greitąjį ratą nutraukė – vis tiek greičiausiai būtų likęs paskutinis...
Lenktynių pradžia rytoj – 8 val. Lietuvos laiku. Jas tiesiogiai transliuos TV3 televizija.