JAV GP: įdomioji statistika

logo 2021 Spalio 26 d. 11:43, Sauber

Keletas įdomių statistikos faktų po Ostine pasibaigusio JAV GP etapo...

Kvalifikacija

Laimėjęs kvalifikaciją Ostine, Maxas Verstappenas iškovo devintąją „pole“ šiame sezone ir 12-tą karjeroje. Tiek pat „pole“ turi Davidas Coulthardas ir Gerhardas Bergeris.

„Pole“ Ostine – pirmoji Maxui šioje Teksaso trasoje ir trečioji „Red Bull“ komandai po ilgos pertraukos – 2012 ir 2013 m. jas iškovojo Sebastianas Vettelis.

Pirmą kartą nuo hibridinės turboeros pradžioje „Mercedes“ komandai nepavyko iškovoti „pole“ Ostine. Lewisas Hamiltonas kvalifikavosi antras, septintą kartą šiais metais abu pretendentai į čempiono titulą pasidalino pirmąją starto eilę.

Sergio Perezas kvalifikavosi trečias, trečią kartą sezone patekdamas į geriausiųjų trejetuką.

Charlesas Leclercas kvalifikavosi penktas, 12-tą kartą sezone aplenkdamas savo komandos partnerį ir pagal šį rodiklį užsitikrindamas sau laimėjimą „Ferrari“ vidinėje kovoje. Trečią kartą sezone „Ferrari“ sportininkai užėmė kvalifikacijoje 5 ir 6 vietas.

Yuki Tsunoda kvalifikavosi 10-tas, penktą kartą sezone patekdamas į kvalifikacijos finalinę dalį.

Kimis Raikkonenas vėl iškrito iš kovos jau pirmoje kvalifikacijos dalyje. Praėjusį kartą į antrą dalį jis buvo patekęs tik liepos mėnesio lenktynėse Vengrijoje.

Lenktynės

Maxas Verstappenas nugalėjo JAV GP lenktynėse, iškovodamas aštuntą pergalę sezone ir 18-tą karjeroje. Dar dvi pirmosios vietos ir pagal pergalių skaičių Maxas susilygins su Mika Hakkinenu.

Bolidas su „Honda“ jėgaine laimėjo JAV GP etapą pirmą kartą nuo 1991 metų, kai Ayrtonas Senna su „McLaren-Honda“ laimėjo Finikse.

Lewisas Hamiltonas finišavo antras ir užfiksavo greičiausią ratą. Likus penkiems etapams iki sezono pabaigos jis nusileidžia Verstappenui 12 taškų.

Sergio Perezas finišavo trečias ir pakilo į ketvirtą vietą asmeninėje įskaitoje. Abu „Red Bull“ lenktynininkai užlipo ant podiumo, dabar komanda turi 200 podiumo vietų ir yra penkta pagal šį rodiklį. Artimiausias varžovas „Mercedes“ turi 257 podiumus, o pirmauja „Ferrari“ su 777 podiumo vietomis.

Charlesas Leclercas šeštą kartą sezone finišavo ketvirtas – tai dažniausia jo pozicija finiše šiais metais ir vėl jis aplenkė savo komandos draugą Carlosą Sainzą.

Danielis Ricciardo užbaigė lenktynes penktas, finišuodamas 33 GP etape paeiliui ir pratęsė savo ilgiausią varžybų seriją be pasitraukimo.

Antroji pagal ilgį serija be pasitraukimų – 24 finišai paeiliui pas Carlosą Sainzą, kuris Ostine finišavo septintas. Po šių varžybų Sainzas nukrito į 7 vietą asmeninėje įskaitoje.

Finišavęs devintas, Yuki Tsunoda uždirbo pirmuosius taškus po vasaros pertraukos.

Sebastianas Vettelis finišavo dešimtas ir nutraukė nesėkmingą ketverių lenktynių seriją be taškų.