Jei sezonas startuos Bahreine, logiška ir bandymus rengti ten pat

Jei sezonas startuos Bahreine, logiška ir bandymus rengti ten pat
logo Sausio 09 d. 18:10, Toro Rosso/Getty Images

Kadangi Australijos GP, pirmasis 2021 m. sezono etapas greičiausiai bus perkeltas vėlesnei datai, tokioje situacijoje atsidūrusioms komandoms reikia kuo protingiau suplanuoti žiemos bandymus.

Iš pradžių priešsezoniniai bandymai buvo numatyti kovo 2-4 dienoms Barselonoje, bet šiuos planus tikriausiai reikės peržiÅ«rėti ir bandymai pirmą kartą nuo 2014 m. gali įvykti Bahreine. Toks scenarijus buvo svarstomas ir praėjusio sezono pabaigoje, bet kaip visada, daugiausiai dėl praktinių sumetimų, tokio varianto buvo atsisakyta, kadangi rengti bandymus Katalonijos žiede yra daug pigiau.

Buvęs „Formulės-1“ konstruktorius, dabar dirbantis interneto leidinio „The Race“ ekspertu Gary Andersonas svarsto apie tai, kad jei sezonas prasidės Bahreine, tai ir žiemos bandymus bÅ«tų logiškiausia surengti Sakhiro autodrome.

Jei FIA bus priimtas toks  sprendimas, tai „Formulės-1“ komandoms reikės viską kuo tiksliau suplanuoti ir pasirengti įvairaus pobÅ«džio netikėtumams. Turint galvoje, kad žiemos bandymai šiais metais truks tik tris dienas, į Bahreiną reikės nuvežti pakankamą kiekį atsarginių detalių, juk jei to nepadarysi, tai bet koks gedimas gali atimti didelę dalį brangus laiko.

Nėra abejonių, kad Bahreino atveju transportavimo išlaidos gerokai padidės lyginant su bandymais Barselonoje, tačiau oras Bahreine net ir žiemą yra vasariškas, tuo tarpu kai Europos pietuose kovo pradžioje gali bÅ«ti dar sniego.


Komentarai (0)
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas