Ką daryti su sprintu?

Ką daryti su sprintu?
logo 2023 Lapkričio 08 d. 16:55, Getty Images/Red Bull Content Pool nuotr.

Sprinto savaitgalis – dar vienas galvos skausmas „Formulės-1“ organizatoriams prieš naują 2024 metų sezoną. Akivaizdu, kad kažką keisti reikia.

San Paule (Brazilija) įvyko paskutinis šiais metais „Formulės-1“ sprintas, kuriame triumfavo Maxas Verstappenas. Jų šiais metais buvo iš viso šeši, o toks formatas yra įvestas nuo 2021 metų – šiemet su sprinto kvalifikacija.

Nepaisant to, kad šis formatas toliau yra kultivuojamas, pačiame čempionate fanų jis turi nedaug. Tai, žinoma, suteikia įdomumo bei intrigos vietiniams fanams, kurie iš arti gali stebėti lenktynes, nes tai, bet kuriuo atveju, yra įdomiau nei laisvosios treniruotės. 

Bet sirgaliui, kuris viską stebi iš namų, daugiau intrigos prieš didžiąsias savaitgalio lenktynes yra tuomet, kada sprinto nėra. Jis padiktuoja bei atskleidžia, koks bus lenktynininkų greitis sekmadienį, tad intriga mažėja. Tradicinis formatas, su trimis treniruotėmis, savo gerbėjų tikrai dar turi.

„Facebook“ grupėje „Formulė-1 Lietuva“ atliktoje apklausoje „Ar Jums patinka sprinto savaitgaliai?“ sudalyvavo 350 žmonių.

Apklausos metu „Ne“ atsakė 53 proc. žmonių, „Taip“ – 36 proc. Kiti variantai buvo: „Priklauso nuo trasos“, „Patiko senasis sprinto formatas“, „Geriau nei treniruotės“. Taigi, nors imtis ir yra labai nedidelė, tačiau net Lietuvos „Formulės-1“ sirgalių bendruomenė netrykšta džiaugsmu prieš sprinto savaitgalį.

PRISIJUNGTI PRIE „Formulė-1 Lietuva“ grupės čia.

Ką apie dabartinį sprinto savaitgalį mano lenktynininkai? Jų nuomones išsiskiria, tačiau šiuo metu pagrindinė čempionato žvaigždė Maxas Verstappenas jau seniai reiškia nepasitenkinimą dabartiniu formatu.

M. Verstappenas: „Man labiau patinka įprastas lenktynių formatas. Manau, kad tame yra daugiau intrigos, ypatingai kvalifikacijoje, kur galima daugiau spausti, kadangi tu turi daugiau žinių po treniruočių. 

C. Leclercas: „Man patinka, jog po vienos treniruotės iškart yra kvalifikacija. Šeštadienio programa galėtų bÅ«ti patobulinta, tačiau penktadienis man imponuoja, trys treniruotės kartais bÅ«na ilgos ir tai gali atsibosti. 

L. Hamiltonas: „Šeštadienis nėra geriausia diena lenktyniavimui, tačiau man irgi patinka, kad po vienos treniruotės yra kvalifikacija. 

D. Ricciardo: „Važiavau trijose sprintuose. Man patiko kai kurie iš jų, kalendoriuje vietos tam yra. Man labiau patinka įprastas savaitgalis, tačiau šeši sprintai yra normalus skaičius, „Moto GP“ pavyzdžiu tikrai nepasekčiau.“

Tuo tarpu, Sergio Perezas siÅ«lė sprintui daryti atvirkštinę rikiuotę, kurioje Maxas Verstappenas sprintą pradėtų iš 20-os vietos, Perezas iš 19-os, Hamiltonas iš 18-os ir taip toliau. 

Skaitant lenktynininkų nuomones, galima suprasti, kad šeštadienis atrodo didžiausia problema. BÅ«tent šiais metais „Formulė-1“ įvedė sprinto kvalifikacija, kuri kartais atrodo beprasmė, tačiau viskas gali keistis.

Pasak „Sky Sports“, čempionato organizatoriai galvoja apie kitokį sprinto bei kvalifikacijos išdėstymą. 2024 metų sezone sprinto kvalifikacija gali bÅ«ti atkelta į penktadienio vakarą, sprintas į šeštadienio rytą, o kvalifikacija vyktų įprastu sau laiku – šeštadienio popietę. Šiuos „Formulės-1“ pasvarstymus taip pat patvirtino „Autosport“ puslapis.

Ä®domų kampą dėl sprinto savaitgalio pastebėjo ir vienas iš „Aston Martin“ vadovų Tomas McCullough: „Sprinto savaitgalis jau buvo patobulintas, tačiau manau reikia dar daugiau jį patobulinti, kadangi mano tėtis, kuris yra didelis „Formulės-1“ sirgalius, kitąsyk manęs paklausia: „Ar gali tiesiog priminti man, kvalifikacija dėl pagrindinių lenktynių vyks penktadienį?“

Manau, kad jeigu net tokiame lygyje kyla tokie klausimai, fanai taip pat turėtų bÅ«ti pasimetę. MÅ«sų darbas yra fanams padaryti paprastesnį, geresnį bei aiškesnį formatą, išlaikant intrigą dėl dviejų savaitgalio lenktynių“, – kalbėjo „Aston Martin“ atstovas. 

GalbÅ«t po sprinto reikėtų leisti komandoms pataisyti tam tikrus dalykus boliduose prieš lenktynes, vietoj bolidų pastatymo į „Parc ferme“ ar galbÅ«t reikėtų pirmąją ir vienintelę sprinto savaitgalio treniruotę prailginti iki 90 minučių? Variantų yra daug, tačiau kažkas turėtų keistis, nes toks bereikalingas šurmulys „Formulės-1“ organizatoriams nepadeda, tačiau jie puikiai tai supranta ir artimiausiu metu turėtų įvykti bent minimalÅ«s pasikeitimai. Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. Darius Linkevicius 1859
2. Beržas 1833
3. Tadas Misevičius 1828
4. regdal 1825
5. gytisz 1821