Kinijos GP: kvalifikacija

logo 2005 Spalio 15 d. 08:58, RenaultF1
„Renault“ komandos pilotai Fernando Alonso ir Giancarlo Fisichellas Kinijos GP kvalifikacijoje pasirodė geriausiai, užimdami pirmąją starto juostą. „McLaren“ lenktynininkas Kimi Raikkonenas šįkart liko tik trečias.
Kvalifikaciją pirmasis pradėjo iš Japonijos GP lenktynių rezultatų išbrauktas Takuma Sato (BAR). Japonas ratą įveikė labai lėtai – per 1:37.083, daugiau nei 4 sekundėmis lėčiau nei greičiausi pilotai rytinėse treniruotėse. Po jo sekęs Juanas Pablo Montoya („McLaren“) pravažiavo beveik 1,9 sekundės greičiau, tačiau padarė keletą smulkių klaidelių. Tuo tarpu Jarno Trulli („Toyota“) atrodė silpnokai ir neprilygo kolumbiečiui, nusileisdamas 0,8 sekundės. Iš pradžių greičiau už J.Trulli važiavęs Antonio Pizzonia („Williams“) rato pabaigą įveikė lėčiau ir preliminariai liko trečias. Pirmąjį lenktynininkų penketuką užbaigęs Christianas Albersas („Minardi“) nieko nenustebino ir liko paskutinis.
Antrąjį pilotų penketą puikiai pradėjo Narainas Karthikeyanas („Jordan“) – nuo J.P.Montoya‘os atsiliko vos kiek daugiau nei 1,5 sekundės, aplenkdamas ne tik C.Albersą, bet ir T.Sato. Tuo tarpu Robertas Doornbosas („Minardi“) pasirodė prasčiausiai, o Tiago Monterio („Jordan“) buvo greitesnis tik už pastarąjį sportininką. Jacques Villeneuve‘as („Sauber“) toliau kentėjo dėl bolido balanso problemų ir nuo J.P.Montoya‘os atsiliko 1,6 sekundės, pravažiuodamas prasčiau už N.Karthikeyaną, tačiau pagerindamas T.Sato laiką. Paskutinį penketą užbaigęs Rubensas Barrichello („Ferrari“) pasirodė palyginti gerai – praėjusių metų lenktynių šioje trasoje nugalėtojas užėmė preliminarią antrąją vietą, nuo J.P.Montoya‘os atsilikdamas tik kiek daugiau nei 0,4 sekundės.
Trečiąjį penketą pradėjęs Felipe Massa („Sauber“) nudžiugino savo komandą, užimdamas preliminarią trečiąją vietą. Tuo tarpu po jo važiavęs Christianas Klienas („Red Bull“) padarė keletą klaidų ir preliminariai liko tik šeštas, nusileisdamas ir A.Pizzoniai. Ralfas Schumacheris („Toyota“), priešpaskutiniame posūkyje padaręs smulkią klaidą, per plauką nusileido R.Barrichello ir liko trečias. Michaelis Schumacheris („Ferrari“) stipriai suklydo jau pirmajame posūkyje, tačiau trečiajame sektoriuje buvo greičiausias ir preliminariai užėmė antrąją vietą, atsilikdamas tik kiek daugiau nei 0,1 sekundės. Po jo važiavęs Davidas Coulthardas („Red Bull“) pasirodė labai gerai ir nusileido tik J.P.Montoyai ir M.Schumacheriui.
Pirmasis iš geriausiai Japonijos GP lenktynėse pasirodžiusių sportininkų pasirodė Jensonas Buttonas (BAR). Britas įveikė puikų ratą ir J.P.Montoya‘os rezultatą pagerino beveik 0,4 sekundės – preliminari „pole“ pozicija. Po jo važiavęs Markas Webberis („Williams“) važiavo puikiai ir galėjo įveikti J.P.Montoyą, tačiau tik iki priešpaskutinio posūkio, kur padarė klaidą, ir preliminariai liko tik septintas. Tuo tarpu Fernando Alonso („Renault“) savo ratą įveikė fantastiškai – jis buvo net 0,7 sekundės greitesnis nei prieš tai pirmavęs J.Buttonas. Priešpaskutinis važiavęs Giancarlo Fisichella („Renault“) komandos draugui prilygti nesugebėjo – liko antras, atsilikęs kiek daugiau nei 0,3 sekundės. Paskutinęs važiavęs Kimi Raikkonenas („McLaren“) padarė keletą smulkių klaidelių ir nusileido abiem „Renault“ pilotams, likdamas trečias.
Rytoj vyksiančių Kinijos GP lenktynių pradžia – 9 val. Lietuvos laiku. Jas tiesiogiai transliuos TV3 televizija.