Komandinis įsakymas nuvylė abu „McLaren“ pilotus

Komandinis įsakymas nuvylė abu „McLaren“ pilotus
logo 2022 Birželio 13 d. 12:58, Pirelli

Du „McLaren“ lenktynininkai Baku naudojo skirtingas taktines schemas: Lando Norrisas startavo su vidutinėmis padangomis, o Danielis Ricciardo – su kietosiomis.

Pirmoje atkarpoje australas turėjo gana gerą lenktynių tempą, tačiau pagal nurodymus iš komandos jis važiavo paskui Lando iki pastarojo sustojimo. Virtualaus saugos automobilio režimas suteikė Danieliui pranašumą padangų keitimo momentu – antroje atkarpoje jis važiavo prieš komandos draugą.

Lenktynių pabaigoje Ricciardo užstrigo paskui „Alpine“ sportininką Fernando Alonso, o Norrisas atsidūrė iškart paskui šią porą – ir paklausė komandos, ar jis gali atakuoti. Atsakymas buvo neigiamas ir jaunasis britas tuo nusivylė.

Finišavęs 9-toje vietoje apie komandinę taktiką Norrisas kalbėjo: „Manau, čia viskas labai paprasta. Danielis turėjo tik vieną ratą, kai galėjo mane aplenkti, bet to nedarė – tai vyko tiesiog prieš mano sustojimą. Manau, kad komanda jam pasakė pridengti mus abu nuo Pierre'o Gasly atakos, bet bet kokiu atveju, aš kitame rate pasukau į boksus.

Taigi, jis liko paskui mane, o aš, savo ruožtu, jo nelenkiau. Aš turėjau tokias galimybes. Mes apskritai buvome visai šalia prieš pirmą posūkį. Man buvo sudėtinga priimti sprendimą, ką daryti. Su kietosiomis padangomis mano tempas buvo geresnis nei kolegos.

Bet aš paklausiau komandos sprendimo. Danieliui pasisekė su VSC režimu, jis sugebėjo atsidurti priekyje su vidutinėmis padangoms. Aš galvojau, kad Ricciardo bus greitesnis ir galės atakuoti F. Alonso.

Šiandien mes gerai padirbėjome kaip komanda ir pasiekėme, ko norėjome, - finišuoti dešimtuke abiem mašinomis“.

Norrisas dar pridūrė: „Man nebuvo didelio skirtumo – 8 vieta ar devinta. Tai nieko nekeičia. Mums visuomet reikia finišuoti kuo aukštesnėse vietose.

Suprantu, kad tai skirtingos situacijos: Danielis buvo už manęs visą ratą. Tas ratas vargu ar ką būtų pakeitęs. Spėju, kad ir lenkimo atveju jis vis tiek būtų likęs paskui Alonso ir prieš mane dėl sustojimo VSC metu.

Taigi, aš paprasčiausiai lenktynes užbaigiau normalioje pozicijoje. Mes laikėme komandinę taktiką teisinga, bet ji nelabai padėjo. Taigi, prieš varžybų pabaigą mes abu neturėjome ko dalintis“.

Tuo tarpu Danielis Ricciardo papasakojo, kad jei jis būtų praleidęs Norrisą į priekį paskutiniuose

ratuose, jam vis tiek nepavyktų aplenkti Alonso.

„Mano padangos veikė geriau, - kalbėjo australas. - Lenktynių pradžioje aš buvau greitesnis, bet atsirado komandiniai įsakymai.

Pabaigoje jau Lando buvo greitesnis su kietosiomis ir vėl sulaukėme įsakymo iš komandos. Taigi, lazda tarsi buvo su dviem galais.

Lenktynių pradžioje aš galėjau panaudoti DRS, bet nukeldavau koją nuo akseleratoriaus – aš nelenkiau, nors galėjau tai lengvai padaryti. Pabaigoje jis galėjo panaudoti DRS ir, atrodo, irgi turėjo galimybę aplenkti mane priešpaskutiniame rate. Taigi, istorija apvirto aukštyn kojomis.

Bet kokiu atveju, jei aš būčiau Lando praleidęs, nemanau, kad jis ką nors sugebėtų padaryti su Alonso. Todėl komandinis rezultatas nebūtų pasikeitęs, mes vis tiek būtumėm 8-tas ir 9-tas.

Baku uždirbusi 6 taškus, „McLaren“ komanda išlaikė ketvirtą vietą Konstruktorių taurės įskaitoje. Varžovai iš „Alpine“ sugebėjo priartėti prie jų tik vienu tašku ir dabar skirtumas tarp šių komandų sudaro 18 taškų.

McLaren F1 Team
Komanda: McLaren F1 Team 2024 sezono taškai: 276
Variklis: „Mercedes“ Važiuoklė: MCL36
Plačiau
Danielis Ricciardo
Pilotas: Danielis Ricciardo 2024 sezono taškai:
Komanda: McLaren Amžius: 34 m.
Plačiau


Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. Darius Linkevicius 1504
2. mantioras 1504
3. Tadas Misevičius 1499
4. Giriby 1482
5. Tadux15 1472