Komandoms nemokės už avarijas sprinto lenktynėse

Komandoms nemokės už avarijas sprinto lenktynėse
logo 2022 Gruodžio 08 d. 17:48, FIA

Pastaruoju metu „Formulės-1“ komandos iš visų jėgų stengiasi padidinti galimybes išleisti kuo daugiau lėšų sezono metu – limituoto biudžeto sąlygomis visi ieško priežasčių, kad iš FIA išsimuštų kuo didesnį biudžeto padidinimą. Pavyzdžiui, vasarą biudžetų limitą pavyko padidinti 3 proc. dėl augančios infliacijos.

Dar viena priežastimi ginti savo interesus komandos palaikė 2021 metais įvestas sprinto lenktynes šeštadieniais. Iš karto visos komandos pareiškė, kad šios 100 km lenktynės pareikalaus papildomų resursų lyginant su įprastine treniruote.

Kadangi nuo 2023 metų sprintų skaičius yra didinamas iki šešių, prireikė papildomų derybų, kad būtų surastos visiems tinkamos sąlygos. Kalbama, kad viena komanda dėlto biudžeto limitą paprašė padidinti 5 mln. dolerių.

Tačiau vakar vykusiame FIA pasaulinės tarybos posėdyje Bolonijoje buvo patvirtinta kita formuluotė. Ji yra paprastesnė nei galiojusi iki šiol. Anksčiau komanda turėjo teisę išleisti papildomai po 150 tūkst. dolerių už kiekvieną sprintą, o avarijos atveju, įsigaliodavo kitas punktas – avarijoje nukentėjusiam bolidui buvo galima skirti papildomus 100 tūkst. dolerių, tačiau jei avarijos padariniai būdavo didesni, tai ir remonto sumos galėjo būti didinamos.

Dabar ši gana sudėtinga tvarka yra pakeista. Avarijos apskritai nuo šiol nebus apmokamos, o štai kiekvienoms sprinto lenktynėms suma padidės dvigubai – iki 300 tūkst. dolerių.Komentarai (0)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas