„Konkordo“ sutartis bus pratęsta tik vieneriems metams?

„Konkordo“ sutartis bus pratęsta tik vieneriems metams?
logo Kovo 31 d. 09:21, Red Bull Content Pool / Getty Images

Dabar galiojanti „Konkordo“ sutartis, apibrėžianti visų pusių įsipareigojimus  „Formulėje-1“, baigs galioti šių metų gruodį.

„Liberty media“ tikėjosi, kad pirmuosius parašus po naujuoju Susitarimo protokolu gaus jau balandį, bet koronaviruso pandemija nutraukė sezono pradžią – ir tolimesni komandų veiksmai priklausys nuo čempionato savininkų.

Vokiečių „Auto Motor und Sport“ praneša, kad nauja „Konkordo“ sutartis komandoms buvo įteikta pernai lapkritį, bet dėl kilusios pandemijos buvo įjungtas „laukimo režimas“ – savo parašo kol kas nepadėjo niekas, nors techninis ir finansinis reglamentas kitais metais bus toks, kokį ir norėjo matyti dauguma komandų.

Vienos iš komandų bosas pareiškė: „Prieš tai, kai kuri nors komandų pasirašys „Konkordo“ sutartį ateinantiems penkeriems metams, mes turime žinoti, ar sugebėsime mes pergyventi atėjusią krizę. Dabar mes nesiderame dėl naujos sutarties. Yra kur kas svarbesnių klausimų“.

Vienas iš svarbių klausimų – išlaidų mažinimas finansinės ir sveikatos krizės sąlygomis. Kol trys didžiausios komandos svarsto tinkamiausias joms sąlygas, likusios septynios prašo „Liberty Media“ ir FIA numatyti tikslius dar mažesnius finansinius rėmus, reikalaudamos didinti unifikuotų detalių F-1 bolidams skaičių, reikalauja vienodų mazgų visiems – ir dar sumažinti planuojamus finansinius apribojimus. FIA jau svarsto apie 100 mln. dolerių sumą per metus vietoje 175 mln. dolerių, kurie buvo planuojami 2021 metais.

Yra kalbama, kas susiklosčius tokioms aplinkybėms, „Liberty Media“ pasiūlys komandoms pratęsti dabartinę „Konkordo“ sutartį vieneriems metams, kad kur kas palankesnėmis sąlygomis būtų peržiūrėti jų pasiūlymai ekipoms.


Komentarai (0)
×

F-1.lt pulsas