L. Hamiltonas F1 pasigenda žmonių įvairovės (16)

L. Hamiltonas F1 pasigenda žmonių įvairovės
logo 2023 Gruodžio 03 d. 11:37, Mercedes-Benz Grand Prix Ltd nuotr.

Lewisas Hamiltonas yra žinomas ne tik kaip puikus lenktynininkas, bet ir kovotojas už žmogaus teises. Britas visuomet pasisakė, jog automobilių sporte turėtų būti daugiau vairuotojų ir darbuotojų įvairovės, kalbant apie tokius dalykus kaip, pavyzdžiui, odos spalva.

Prieš keletą metų jis įkūrė specialią programą „The Hamilton Commission“, kuria siekia pagerinti juodaodžių atstovavimą Jungtinės Karalystės automobilių sporte. Nepaisant dedamų pastangų, pats L. Hamiltonas pripažįsta, jog F1 dar nepadarė reikiamos pažangos didindama įvairovę.

„Šita tema man yra svarbesnė, nei kiti laimėjimai ir pasiekimai. Tai, ką aš darau, yra ilgas procesas, kurį pradėjome dar 2019 metais.

Kai mes padarėme paskutinę šio sezono komandos nuotrauką, aš pažiūrėjau į ją ir pagalvojau: velnias, mums reikia nuveikti dar tiek daug.

Yra tik trys ne baltaodžiai žmonės. Kita vertus, yra daugiau moterų. Tačiau to nepakanka ir situacija turi keistis. Jei grįžtume į 2019-uosius, esu tikras, kad viskas nepajudėjo į priekį tiek, kiek turėtų.

Asmeniškai mano darbas yra orientuotas į vaikus, jaunimą ir ateities lenktynininkus. Pradėjome dirbti su vaikais, daryti jiems tinkamą poveikį, suteikti šansą ir dėl to tikrai didžiuojuosi.

Džiaugiuosi, kad galiu įkvėpti vaikus, padėti jiems sužadinti susidomėjimą ir pradėti galvoje kurtis svajones, apie kurias anksčiau niekada nebūtų pagalvoję“, - kalbėjo L. Hamiltonas.Komentarai (16)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
John
IP: fff6076 | 12/03 12:05 Atsakyti
Nerasistinis pareiškimas visiškai, jam permažai rasės įvairovės nori kad būtų paskirtos kvotos pvz 12/12. Įdomu jis galėtų pakomentuoti NBA ar jam ten nėra permažai baltaodžių, tikiu kad šuo klausimu jis atsisakytų pakomentuoti. :)
Rgs
IP: db2ffc5 | 12/03 12:54 Atsakyti
Tai ar cia tikslas kad butu atrinkti top lenktynininkai, ar kad butu ivairove? Pagal mane esminis bruozas yra vairavimas o ne spalva lytis ar orientacija. Tai jei juodis nemoka vaziuot, tai nepateks. Jei siauraakis nemoka vaziuot tai nepateks. Jei europeicas nemoka vaziuot tai nepateks. Moterys nepatenka, del to kad jos negali lygiom salygom lygintis su vyru ir tt. Nebent tokia kur usai auga ir tarp koju nezinia kas. Ir nereik per prievarta grusti kad butu butinai 5 euro, 5 juodi, 5 ciurkos 5 trangender nu ir tt. Nes cia ne sportas gaunas o politika
F-FANAS-1
IP: 69a9d2a | 12/03 13:53 Atsakyti
Ot rasistas. Koks skirtumas ta odos spalva. Svarbu talentas. Mums reikia kad į F1 patektų talentas, ne pinigai, ir ne odos spalva ...
kart
IP: ff4c1cb | 12/03 13:40 Atsakyti
Lauris
12/03 13:26

Tikslas yra, kad neatrinkinėtų darbuotojų pagal odos spalvą, nes t... skaityti daugiau

Kažkokie kvaili tie jūsų, medijos suformuoti, įsitikinimai. Lyg norima pasakyti, kad dauguma vis dar rasistai, nors eskaluojami dažniausiai tik vienetiniai atvejai.

Lygiai tas pats kliedesys buvo dėl moterų, neatsižvelgiant į tai, jog tam tikrose srityse natūraliai dominuoja vyrai. Ir kai iš 10 kandidatų yra vos viena moteris, tai savaime suprantama, jog elementariai, matematiškai, vyrui gauti tą darbo vietą yra tikimybė didesnė.

Kalbant apie juodaodžius ir baltaodžius, galioja ta pati matematika: 82% of people in England and Wales are white, and 18% belong to a black, Asian, mixed or other ethnic group (2021 Census data).

JAV juodaodžiai sudaro ~12% populiacijos.

Įvertinus dar išsilavinimą, tai tie kandidatų procentai dar mažesni.
Errnis
IP: 219da3e | 12/03 15:17 Atsakyti
Tai rasizmas 100% yra sporto sakos pvz NBA begimas kur dominuoja vieni bet yra plaukimas ir ziemos sporto sakos negi jis gamta susiruose pakeisti
kart
IP: ff4c1cb | 12/03 18:15 Atsakyti
Lauris
12/03 15:32

Ne medijos suformuoti. Savo aplinkoje užtenka pamatyti ir supranti, k... skaityti daugiau

Nežinau, kokioje tu čia aplinkoje tada būni, bet esu dirbęs ne vienoje aplinkoje ir visose, visų pirma, buvo vertinamos žmogaus savybės ir sugebėjimai.

O kad vadovui geriau susidirbti tik su vyrais, lietuviais, rytų europiečiais ar dar kažkokiais, nei su kitais, tai čia jo asmeninis, o ne cancelintojų reikalas.

Aš pvz. darbiniuose santykiuose randu bendrą kalbą geriau su moterimis, bet jeigu reikėtų darbuotojų į servisą, tai tikrai ne moteris samdyčiau dėl elementarių priežasčių.

Turiu seserį, gyvenančią UK ir sukūrusią šeimą su anglu. Turi savo verslą ir savo versle daugiausiai samdo imigrantus(lietuvius, lenkus), nes vietiniai, pigesnės darbo jėgos, ypač juodadžiai vyrai, sakė visiškai kiauri.
Medijoje jie taip pasakytų, tai turbūt būtų išvadinti rasistais.
Lauris
IP: 5fac8b2 | 12/03 13:26 Atsakyti
Rgs
12/03 12:54

Tai ar cia tikslas kad butu atrinkti top lenktynininkai, ar kad butu i... skaityti daugiau

Tikslas yra, kad neatrinkinėtų darbuotojų pagal odos spalvą, nes tas dar vis egzistuoja dėl senų vadovų ir jų senamadiško požiūrio
×

TOP naujienos

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. booraz 0
2. Aurimas8908 0
3. molinis_e 0
4. Aušrius Kučinskas 0
5. tukas21 0