L. Hamiltonas išreikš savo nuomonę federacijai

L. Hamiltonas išreikš savo nuomonę federacijai
logo 2022 Sausio 16 d. 11:50, Red Bull Content Pool / Getty Images

Pasaulio automobilių sporto visuomenė su nekantrumu laukia, koks bus FIA sprendimas dėl įvykių per praėjusio sezono finalą Abu Dabyje, to laukia ir visi sirgaliai.

„BBC Sport“ praneša, kad dar iki sausio 19 d., kai įvyks FIA konsultacinio komiteto posėdis, kuris bus skirtas „Formulės-1“ saugos automobilio naudojimo praktikai, Lewisas Hamiltonas pasidalins savo nuomone ir požiūriu, kas, jo nuomone, Abu Dabyje buvo ne taip.

Po finalinių lenktynių septyniskart pasaulio čempionas nutraukė bet kokį viešą aktyvumą, bet tai bus atvejis, kai Hamiltonas tylėjimą vis tik privalės nutraukti.
Dar gruodžio mėnesį naujasis FIA prezidentas Mohammedas Ben Sulayemas vedė derybas su „Mercedes“ komandos vadovu Toto Wolffu, tačiau nei komanda, nei federacija nieko nekalba apie tai, dėl ko pavyko susitarti.

Artėjančią savaitę M. Ben Sulayemas bendraus su visų F-1 komandų vadovais, norėdamas gauti visą spektrą nuomonių, susidaryti pilną įvykių Abu Dabyje vaizdą ir suprasti, kokių priemonių turi imtis federacija, kad teisėjavimas per GP etapus būtų labiau logiškas ir nuoseklus.

Artimiausiu metu FIA generalinis sekretorius Peteris Bayeris, neseniai paskirtas ir lenktynių vienviečiais automobiliais padalinio direktoriumi, turi aptarti situaciją su visais lenktynininkais, tarp jų – ir su L. Hamiltonu. Vėliau jis savo analizę turės pateikti Pasaulinei automobilių sporto komisijai, kurioje dirba visų komandų vadovai, FIA ir „Formulės-1“ prezidentai.

Visa tai turėtų įvykti vasario pradžioje, bet šios komisijos darbo data dar nėra nustatyta. Visa surinkta informacija bus apibendrinta ir FIA reikės priimti sprendimus, tarp kurių ir tolimesnis FIA lenktynių direktoriaus Michaelo Masi likimas.

Jei australas bus nušalintas nuo pareigų, tai labiausiai tikėtinu kandidatu į jo vietą turėtų būti amerikietis Scotas Elkinsas, kuris dabar analogišką vaidmenį atlieka „Formulėje-E“ ir DTM čempionate. Jo darbo patirtis automobilių sporte yra daugiau nei 20 metų ir anksčiau, kaip ir M. Masi, jis buvo vienu pagrindiniu Charlie Whitingo pagalbininku.

„BBC Sport“ taip pat rašo, kad jiedu su M. Masi F-1 lenktynėse dirbdavo pakaitomis ir jei tą tragišką savaitgalį per 2019 m. Australijos GP savaitgalį, kai netikėtai mirė C. Whitingas, į varžybų direkcijos sudėtį įeitų ne Masi, o Elkinsas, tai būtent jam būtų patikėta perimti FIA lenktynių direktoriaus pareigas.

Tačiau žurnalistai surado ir kitą kandidatūrą: dauguma ekspertų spėja, kad vyriausiojo teisėjo pareigas galėtų perimti ir Steve'as Nielsenas, buvęs „Renault“ ir „Williams“ sporto direktorius, kuris nuo 2017 m. dirba „Formulės-1“ vadovybėje kartu su Rossu Brawnu.

Tik neaišku, ar minėti specialistai sutiks imtis tokių atsakingų pareigų kaip FIA lenktynių direktoriaus „Formulėje-1“. Bet kas beužimtų šį postą, federacijai vis tiek teks peržiūrėti taisykles, kurios dabar leidžia dviprasmiškus traktavimus ir šių taisyklių taikymo praktiką, kad ateityje teisėjų darbas nebūtų toks sunkus.

Trasa: Yas Marina (Abu Dabio GP)
Ilgis: 5,554 km Ratų skaičius: 55
Plačiau


Komentarai (0)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. blaster 1104
2. Ayrtons 1093
3. tevez 1089
4. berta 1069
5. master f-1 1066