L. Lawsonas dar gali sugrįžti kitais metais (3)

L. Lawsonas dar gali sugrįžti kitais metais
logo Spalio 02 d. 11:51, Getty Images/Red Bull Content Pool nuotr.

Netikėtas Liamo Lawsono debiutas „Formulėje-1“ įvyko daugiau nei prieš mėnesį ir šio laiko jam pakako užsitarnauti gana gerą reputaciją serviso zonoje.

Jaunasis naujazelandietis kol kas nuvažiavo tik keturis etapus prie „AlphaTauri“ vairo, iš kurių du kartus finišavo 11-tas, o Singapūre gavo taškų už 9 vietą. Visose lenktynėse jis buvo klasifikuotas aukščiau už labiau patyrusį komandos draugą Yuki Tsunodą, nors čia kaltos buvo ir aplinkybės: Italijoje japonas nestartavo dėl techninių problemų, o Singapūre iškrito iš kovos jau pirmame rate.

Tačiau „Red Bull“ kol kas neskuba Lawsono priimti į pagrindinio piloto vietą, nes kitais metais Faenzos komandos sudėtyje toliau lenktyniaus Y. Tsunoda ir Danielis Ricciardo, kurį po traumos sėkmingai pakeitė Liamas. Tame yra logikos, apie tai išsamiau rašo oficialaus F-1 tinklalapio žurnalistas Laurensas Baretto.

Lawsonas tikrai paliko teigiamą įspūdį „Red Bull“ ir „AlphaTauri“ vadovybei, tuo nereikia abejoti. Kitais metais jis toliau atliks atsarginio lenktynininko vaidmenį abejose komandose, atvažiuos į visus sezono etapus ir viena jo užduočių – suderinti darbus su dviejų komandų lenktynių brigadomis.

Be to, jam teks intensyviai dirbti su „Red Bull“ simuliatoriumi Milton Keynese, jo rekomendacijų reguliuojant bolidą bus paisoma rengiantis lenktynių savaitgaliams, o pats Lawsonas turės progą susipažinti su visomis pasaulio čempionato trasomis.

Kadangi Liamas jau nuvažiavo keturis etapus, jis jau nepatenka į „jaunųjų pilotų“ sąrašą ir negalės dalyvauti penktadienio treniruotėse, bet tikriausiai „Red Bull“ jį prie vairo sodins per „Pirelli“ padangų bandymus.

Beje, visai realu, kad Lawsonui nereikės laukti iki 2025 metų, kad galėtų tapti pagrindiniu lenktynininku. L. Baretto teigimu, šiuo metu „Red Bull“ yra nagrinėjamas scenarijus, pagal kurį D. Ricciardo pakeis Sergio Perezą kito sezono viduryje ir vėl taps Maxo Verstappeno partneriu. Tuo tarpu Liamas užims australo vietą „AlphaTauri“, kad ir kokį pavadinimą ši komanda turės kitąmet.

Perezas šiuo metu jaučia milžinišką presingą, nes jis turi 177 taškai mažiau už M. Verstappeną ir jei meksikiečiui nepavyks nutraukti nesėkmių grandinės, tai Lewisas Hamiltonas realiai gali jį išmesti iš antros vietos asmeninėje čempionato įskaitoje.

Žodžiu, dėl L. Lawsono ateities per daug pergyventi nereikia, „Red Bull“ žada jo tikrai neprarasti, nors teoriškai dar gali jį paskolinti „Williams“ ekipai, bet tik vienam sezonui, jei britų komanda nutartų atsisakyti Logano Sargeanto paslaugų.

Praeityje jau būta tokių pavyzdžių, nes iš pradžių Alexas Albonas perėjo į „Williams“ kaip tik todėl, kad dėl to susitarė dvi komandos. Priminsime, kad tada Albonas buvo atsarginis „Red Bull“ pilotas.

Tiesa, neaišku, ar tenkintų „Williams“ tokia sąlyga, kad Lawsoną jie gautų tik vienam sezonui. Bet tai jau visai kita istorija.

Kol kas Lawsonas ruošiasi Kataro GP, nes D. Ricciardo prie vairo žada sugrįžti tik Ostine, per JAV GP etapą. Tačiau tai oficialiai dar nepatvirtinta.Komentarai (3)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
….
IP: d398528 | 10/02 17:37 Atsakyti
Spėju iš Perezo dar tokių vaizdų pamatysime, kad net šiais metais pavyks grįžti :D
Klepsidra
IP: f493dd1 | 10/02 18:46 Atsakyti
genialus scenarijus ismastytas - tikrai kas galejo apie toki pagalvoti. apie Williams - kaip su Sabo izengimu i aikstele. Horneris sake neskolins, Williams juo oficialiai net nesidomi, bet visgi gal izengs pries Neptuna?
Stebėtoja
IP: 92b099f | 10/04 17:34 Atsakyti
Olia! Kaiip tik buvau pagalvojus kad būtų supper vėl Danielį su Maxu kartu ir va pasirodo gali būti :) Būtų super :) bet bėda tik kad jie abu itin ambicingi (tą ir trasoj teko pamatyti) Galop, mums nuo to tik smagiau :D
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. blaster 3840
2. berta 3792
3. avon 3774
4. redworm 3763
5. Valerijonas 3749