Le Mane vėl nugalėjo „Audi“

logo 2005 Birželio 20 d. 23:16, Audi
Tomo Kristenseno, JJ Lehto ir Marco Wernerio pilotuotas „Audi R8“ prototipas nugalėjo 73-čiosiose Le Mano 24 valandų lenktynėse. Kristensenui tai buvo rekordinė – septintoji – pergalė šiame renginyje.
Tarp GT1 klasėje lenktyniavusių komandų greičiausi buvo „Corvette C6-R“ lenktyninį automobilį pilotavę Olivier Beretta, Olivier Gavinas ir „Formulėje-1“ lenktyniavęs Janas Magnussenas.
DTM čempionate lenktyniaujantis, istorinių Le Mano lenktynių nugalėjotas Tomas Kristensenas gyrė visus išskyrus save: „R8 automobilis keliaus į muziejų. Man buvo garbė jį vairuoti.
Starte JJ (Tomo komandos draugas JJ Lehto – red. past.) atliko puikų darbą kovodamas ir su už jį greitesniais automobiliais. Marco (Marco Werneris – red. past.) dirbo efektyviai, kaip visada.
Įdomu tai, kad kai tik iškovojome pirmąją lenktynių poziciją, spaudėme dar stipriau, nes supratome, kad turėjome labai daug ką prarasti“.
Ši pergalė buvo gražus „Audi R8“ automobilio palydėjimas į istoriją. R8 sportinių automobilių lenktynėse startavo 67 kartus. Iš jų laimėjo 54-ias. Kitais metais jį pakeis „Audi R10“ modelis.
Šių metų lenktynės žymėjo 50 metų sukaktį nuo siaubingos avarijos, kai „Mercedes 300 SLR“ automobilis įlėkė į žiūrovų tribūną priešais techninio aptarnavimo zoną. Nelaimės metu žuvo 80 žiūrovų ir šimtai buvo sužeisti. Ši avarija laikoma pačia baisiausia autosporto istorijoje.
Šiose lenktynėse dalyvavęs ekipažas, kurio vienas narių buvo Pasaulio ralio čempionas Sebastienas Loebas finišo nepasiekė po to vieno iš komandos pilotų patirtos avarijos. Pats prancūzas šiame renginyje nesužibėjo, nes važiavo darydamas nemažai klaidų.
Laimei šiais metais neįvyko jokių rimtesnių incidentų.