Lenktynes Suzukoje iš „pole“ pozicijos pradės M. Verstappenas

logo 2022 Spalio 08 d. 10:02, Pixabay

Suzukos trasoje, Japonijoje, surengtoje F-1 kvalifikacijoje „pole“ poziciją iškovojo čempionato lyderis Maxas Verstappenas, vos 0,01 sek. pranokęs antroje vietoje likusį „Ferrari“ lenktynininką Charlesą Leclercą.

Olandas savo geriausią rezultatą paskutinėje važiavimų dalyje užfiksavo pirmuoju bandymu. Vėliau jam nepavyko įveikti vieną ratą greičiau. Tuo tarpu „Ferrari“ lenktynininkai kvalifikacijos pabaigoje pagerino savo rezultatus, bet buvo nepakankamai greiti, kad aplenktų M. Verstappeną. Tad C. Leclercas liko antras, o Carlosas Sainzas, nuo kvalifikacijos nugalėtojo atsilikęs 0,05 sek., kvalifikaciją baigė trečias.

Beveik puse sekundės nuo komandos draugo atsiliko ir ketvirtą startinę poziciją iškovojo antrasis „Red Bull“ lenktynininkas Sergio Perezas. Tuo tarpu „Alpine“ atstovas Estebanas Oconas kiek netikėtai važiavimus baigė penktas, greičiu pranokęs šeštoje vietoje likusį „Mercedes“ sportininką Lewisą Hamiltoną.

Kitas „Mercedes“ lenktynininkas George‘as Russellas užfiksavo tik aštuntą rezultatą. O tarp jo ir L. Hamiltono septintoje vietoje įsiterpė Fernando Alonso.

Greičiausiųjų dešimtuką užbaigė po pertraukos į paskutinę kvalifikacijos dalį patekęs „Aston Martin“ pilotas Sebastianas Vettelis. Vokiečiui pavyko greičiu pranokti „McLaren“ atstovą Lando Norrisą, kuris liko dešimtoje vietoje.

Vos 0,003 sek. iki patekimo į paskutinę kvalifikacijos dalį pritrūko kitam „McLaren“ lenktynininkui Danieliui Ricciardo, kuris rytoj vyksiančias lenktynes pradės iš vienuoliktos pozicijos.