Lietuvis K.Vasiliauskas lenktyniaus „Formulėje-2“

logo 2009 Sausio 29 d. 21:50, formulatwo
Šiandien oficialiai patvirtinta, kad Lietuvos kartingo žvaigždė – Kazimieras Vasiliauskas – šiame sezone dalyvaus FIA globojamame „Formulės-2“ čempionate.
Oficialiame „Formulės-2“ interneto puslapyje Kazimieras pristatomas užsieniečiams lengviau ištariamu vardu Kazim. Kazimieras tapo pirmuoju lenktynininku iš Lietuvos, dalyvaujančiu FIA pripažintose tarptautinės klasės ne kėbulinių automobilių varžybose.
Lietuvis yra ne kartą laimėjęs Lietuvos kartingo čempionatus, o 2007-ais persikėlė į tarptautinę areną. Savo pirmame sezone jis kvalifikavosi pasaulio kartingo čempionatui ir užėmė antrą vietą „Winning Series“ kartingo varžybose. Taip pat finišavo penktoje vietoje Europos KZ2 klasės pirmenybėse, kur iš šešių startų net penkis kartus finišavo ne žemesnėje, nei šeštoje vietoje. Praeitais metais Kazimieras lenktyniavo „Formulės Renault“ Europos taurės varžybose, bei tos pačios klasės Italijos čempionate.
„Esu laimingas, prisijungęs prie F-2“, - kalbėjo K. Vasiliauskas.
„Daugybė lenktynininkų anksčiau yra patekę iš „Formulės-2“ į „Formulę-1“, tad tai yra puikus mano karjeros žingsnis.“
„Net jei aš neturiu pakankamos patirties, kad iš „Formulės Renault“ pereiti į F-2, ši kategorija yra labai svarbi, nes kiekvienas automobilis yra lygus kitam.“
„Be abejo, noriu pasirodyti kuo geriau, bet žinau, kad kai kurie varžovai jau lenktyniauja septintus metus. Tačiau galiu iš jų pasimokyti ir kova su tokiais patyrusiais varžovais padės man tobulėti.“
„Formulės-2“ čempionatą organizuojančios kompanijos „MotorSport Vision“ vadovas Jonathanas Palmeris buvo patenkintas K. Vasiliausko sprendimu dalyvauti šiose lenktynėse.
„Esu patenkintas, kad Kazimas nutarė dalyvauti „Formulėje-2“, - pareiškė J. Palmeris.
„Jis tapo pirmuoju savo nacijos atstovu tokiame autosporto lygmenyje, o Lietuva tampa dvylikta šalimi, kuri bus F-2 rikiuotėje. Kazimas progresavo nuo kartingo iki F-2 per labai trumpą laiką, bet parodė rimtą potencialą ir jis tikrai sugebės nustebinti labiau patyrusius varžovus F-2.“
Stebėsime Kazimiero pasirodymus šiame sezone ir visų „Formulės-1“ fanų vardu linkime kuo geriausių rezultatų!