Lietuvos keliuose įrengta 70 momentinių greičio matuoklių (5)

Lietuvos keliuose įrengta 70 momentinių greičio matuoklių
logo Sausio 08 d. 19:31, VĮ GIS-Centras

Lietuvos valstybinės reikšmės kelių tinkle jau įrengta 70 naujos kartos momentinių greičio matuoklių (MGM), kurie fiksuoja abiem kryptimis važiuojančių transporto priemonių greitį, tikrina techninės apžiūros galiojimą, civilinės atsakomybės draudimą, kelių naudotojo mokesčio sumokėjimą.

Anot VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos direktoriaus Remigijaus Lipkevičiaus, diegiamo greičio matuoklių tinklo tikslas nėra bausti. Svarbiausias siekis – užtikrinti eismo saugą mažinant skaudžių eismo įvykių skaičių, skatinti vairuotojus kelyje elgtis atsakingai, važiuoti leistinu greičiu.

MGM dažniausiai įrengiami vietose, kuriose yra padidėjusi rizika nukentėti pažeidžiamiems eismo dalyviams, pvz., gyvenvietėse prie mokyklų, perėjų ar sankryžų, ties ugdymo įstaigomis, religinio susibūrimo vietomis, pavojingomis sankryžomis, pėsčiųjų perėjomis ir kitais aktualiais objektais, ties kuriais yra tikėtini reguliarūs pėsčiųjų ir (arba) dviratininkų srautai. MGM įrengiami atsižvelgus į tokius kriterijus, kaip gyvenvietės tipas, teritorijos užstatymas, formaliojo švietimo įstaigos, eismo intensyvumas, esamos greičio valdymo priemonės ir įvykių statistiniai duomenys. Šie įrenginiai priverčia vairuotojus pristabdyti tam tikroje vietoje ir sumažina riziką eismo įvykiui įvykti.

Be aukščiau įvardintų 70 MGM, šiuo metu Lietuvos valstybinės reikšmės keliuose veikia 50 (25 ruožai) ir dar diegiamos vidutinio greičio matavimo sistemos (VGMS). Pagal šiuo metu VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos įgyvendinamas sutartis, palaipsniui turėtų būti įdiegti dar 106 VGMS ruožai (t. y. 212 įrenginių).

Visų greičio matuoklių įrengimo vietas ir terminus galite pamatyti čia.

Leistino greičio viršijimas yra viena iš pagrindinių skaudžių eismo įvykių priežasčių. Preliminariais duomenimis, apie 70 proc. eismo įvykių įvyksta dėl greičio viršijimo. Eismo saugos prevencinės priemonės nuosekliai ir kompleksiškai įgyvendinamos drauge su Lietuvos kelių policijos tarnyba, Lietuvos transporto saugos administracija, savivaldybėmis.Komentarai (5)
don Pedro
IP: af9c482 | 01/09 19:53 Atsakyti
@bunch - o jeigu tau dar appsa, kur yra stoteles-ready-to-destroy tai isvis pasaka butu :D
jie
IP: c53955c | 01/08 21:20 Atsakyti
tikrai negalvoti zmones. Geriau uz tuos pinigus normaliai Via Baltika nuo Kauno link Latvijos pastatytu ir taip sumazintu susidurimu, suzeidimu, zuciu ar nuostoliu skaiciu, o nes rinktu dabar musu visu pinigus ir poto protinguoliai "statytu autostradas" kaip Panevezio aplinkelyje ar link Marijampoles uz Garliavos. Nu baisu yra. Pinigus isisavina, o pto vel daro is naujo. Protinguliai nuvaziuokit i vokiecius ir paziurekit kaip turi buti statomi keliai arba i Lenkija pradedant nuo Suvalku aplinkeliu. Beje jau "tuoj" (po 30+ nepriklausomybes metu) turesim autostrada Kaunas-Vilnius, tai ten taip pat dar ne viena kart reiks isisavint pinigus, nes nesiseka pvz ties Grigiskemis "pastatyti" autostrados, tai reiks sekanciam kartui vel ta pati daryti. Gi pinigu yra tam, o kad pvz keliais nuo Vilniaus i Utena bukles tokios, kad geriau patylesim, tai pofik vadinasi. Sorry uz nuomone.

Skaityti daugiau: https://www.f-1.lt/lietuvos-keliuose-irengta-70-momentiniu-greicio-matuokliu-n43957
Super
IP: b5d189d | 01/08 20:49 Atsakyti
buch
01/08 20:13

gaila neina normaliai i appsa itraukt ir naudot, kazkada buvo appsas su visais mentu stovejimais ir viskuom, bet greit uzriso ir toliau krumuose sedi, kaip neiprasta EU niekur

Nafik tau tas appsas :DDD vaziuok normaliai ir nereikes sukti sau galvos... Nebent su kibiru be technykines ir draudimo vazineji... Tai tada gal ir pravercia....
Super
IP: b5d189d | 01/08 20:44 Atsakyti
Labai gerai, paaukles nemokancius vairuoti.
buch
IP: 5b574c6 | 01/08 20:13 Atsakyti
gaila neina normaliai i appsa itraukt ir naudot, kazkada buvo appsas su visais mentu stovejimais ir viskuom, bet greit uzriso ir toliau krumuose sedi, kaip neiprasta EU niekur
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas