„Lola“ pateiks paraišką dalyvauti „Formulėje-1“ (36)

„Lola“ pateiks paraišką dalyvauti „Formulėje-1“
logo 2009 Gegužės 15 d. 08:31, Lola
Lenktyninių automobilių gamintoja „Lola“ oficialiai paskelbė teiksianti paraišką dalyvauti 2010 m. „Formulės-1“ čempionate.
Britų kompanija pažymėjo, kad Tarptautinei automobilių federacijai (FIA) padidinus planuojamą komandų biudžeto ribą nuo 30 mln. iki 40 mln. svarų sterlingų, galimybę dalyvauti čempionate teko įvertinti iš naujo, tačiau planų nebuvo atsisakyta.
„Lola“ nuomone, sprendimas riboti „Formulės-1“ komandų biudžetus yra protingas žingsnis esant tokiai ekonominei situacijai bei puikus paskatinimas į lenktynes norinčioms įžengti naujoms ekipoms. Kartu britai išreiškė viltį, kad biudžetus ribojančioms komandoms bus suteikta pakankama technikos tobulinimo laisvė, taip užtikrinant galimybes varžytis su galinčiais išlaidauti automobilių gamintojais.
Praeityje „Lola“ daugelį metų tiekė bolidus įvairioms „Formulės-1“ komandoms – jais buvo lenktyniaujama nuo 1962 m. 1997 m. kompanija mėgino sukurti savo ekipą, tačiau tai baigėsi visišku fiasko – po pirmųjų sezono lenktynių komanda pasitraukė iš sporto, o pačiai įmonei buvo iškelta bankroto byla.
„Lola“ jau dabar turi nemažai būtinų dalyvavimui „Formulėje-1“ išteklių – puikų vėjo tunelį, skaičiuojamosios termodinamikos pajėgumus bei gausybę specialistų. Pastarąjį dešimtmetį kompanija gamino bolidus „Formulės-3“, A1GP, „Formulės-3000“, „Formulės-Nippon“, „Champ Car World Series“ ir kitoms lenktynių serijoms.
Komandos paraiškas dalyvauti 2010 m. čempionate turi pateikti iki gegužės 29 d. Jei FIA neatsisakys biudžetų ribojimo planų, o dabartinės „Formulės-1“ ekipos vis dėlto nuspręs toliau dalyvauti pirmenybėse, beveik neabejojama, kad pateikusiųjų paraiškas bus daugiau nei numatyta vietų. Kitų metų sezone galės dalyvauti nedaugiau kaip 13 komandų.

Komentarai (36)
maserati
| 05/16 07:12 Atsakyti
La form, A1GP atveju galbut, nes ten tipo nacionaliniai teamai. Bet bent GP2 galetu tai daryt.
red_speed
| 05/16 00:47 Atsakyti
1_Protingas > na matai .. ir sutarti gali .. jei F1 su lolom smolom nevis a la GP2 (tipo greiciai ir techninis lygis bus labai panasus), mes F1 ziuresim ir be renuskiu ar ferru : ))) .. na, dabar viskas gerai?
moderator La Form
| 05/16 00:40 Atsakyti
maserati>>> kas trukdo? Taisykles.
maserati
| 05/15 22:30 Atsakyti
o kas jiems trukdo? uzsiklijuoja tegul savo logotipus, pasivadina komanda Lola, Bola ar Dola ir pirmyn!
moderator La Form
| 05/15 21:39 Atsakyti
maserati>>> o kur pas mane parasyta "komanda"? Tai cempionatai i kuriuos jokia Lola, Bola, ar Dola negali izengti, tad ir nereikia ju cia kisti.
maserati
| 05/15 21:00 Atsakyti
La Form, ten nera ne vienos autogamintojo komandos. Tai tera technikos tiekimas privatininkams ir viskas. 1-P, na taip, buna kad i Kacergine susirenka keli simtai ziurovu pazet kokias tai ziedines lenktynes, bet argi tai publika? F1 zinoma iki to nenusiristu, taciau su sporto karalienes karuna tektu atsisveikint ;)
1_Protingas
| 05/15 20:52 Atsakyti
maserati > prieš keliolika metų taip ir buvo ale populiarumo nestokojo...
moderator La Form
| 05/15 20:01 Atsakyti
maserati>> ko cia kisi ta GP2, F2 ir A1GP? Cempionatai kur egzistuoja po viena gamintoja.
aramis12
| 05/15 18:45 Atsakyti
F-27>>na gal neskaitei bet ne vien ferrari grasina :)na mclaren pastatyti i vieta tyli:) bijo botagelio pykcio:)
red_speed
| 05/15 18:42 Atsakyti
maserati > hmmm ... na gal ir nenusiris iki tokio lygio ... videlto f1 idirbis milziniskas, tad jei viskas susistyguos ir rodys geresnius laikus nei GP2 ar A1GP tai ir liks reitingu virsunese ir be ferru ar renuskiu ... ne pirmas gandas bus palikes f1 .. ateis koks lamborghini .. svarbiausia diedukam nepersistengti su tuo stogu, nes jei komandos nesugebes igyvendinti nauju technologiju, tai tada jau bus krachas .. o visa kita yra pakeiciama (tame tarpe ir ferrai, kaip ir nebutu gaila) .. zinoma, f1 praras dali ziurovu, bet laikui begant susigrazins .. zinoma, tokiu bukagalviu kaip kovotojai pries maximas negrazinsi , bet ar to reikia .. vistiek nei atributikos perka, nei i gonkes vazineja : ))))
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas