M. Brundle‘as: lenktynės be žiūrovų organizatoriams būtų pražūtingos (1)

M. Brundle‘as: lenktynės be žiūrovų organizatoriams būtų pražūtingos
logo Kovo 20 d. 11:14, Pirelli

Buvęs F-1 pilotas, dabar lenktynių komentatorius, Martinas Brundle‘as mano, kad surengus varžybas be žiūrovų organizatoriams reikštų tik vieną - bankrotą.

„Formulė-1“ buvo nuvykusi į Australiją, kur turėjo įvykti pirmosios sezono lenktynės. Bet dėl koronaviruso jos buvo atšauktas. Manoma, kad Melburno trasą per tris varžybų dienas būtų aplankę apie 350 tūkst. žmonių. Tuo tarpu Bahreine situacija būtų buvusi visai kitokia, nes varžybų organizatoriai buvo anksčiau paskelbę, kad į trasą žiūrovų neįsileis. Galų gale gavosi taip, jog neįvyko nei vienos, nei kitos lenktynės. O vėliau buvo atšaukti ir dar keli etapai, tad šių metų F-1 sezonas geriausiu atveju prasidės birželio mėnesį.

Atsižvelgdamos į dabartinę situaciją, FIA ir F-1 svarsto įvarius variantus kaip ir kada surengti lenktynes, kai situacija pasaulyje pagerės. Anot M. Brundle‘o, čempionato vadovai turėtų atsisakyti idėjos rengti varžybas be žiūrovų.

„Mano nuomone balandį ir gegužę visame pasaulyje nevyks jokie sporto renginiai. Taigi, kad įvyktų čempionatas mums reikia mažiausiai 8 lenktynių, daugiausiai 22. 22 etapus galime pamiršti, to tikrai nebus“, - kalbėjo M. Brundle‘as.

„Manau, kad sezonui prasidėjus tikrai galėtume surengti 16-17 lenktynių, po tris, keturis etapus iš eilės, kartais su savaitės pertrauka. Jie greičiausiai sutrumpins lenktynių savaitgalius, vietoje trijų dienų bus sutrumpinta iki dviejų. Bet rengti varžybas be žiūrovų būtų labai prasta mintis. Lenktynių organizatoriams tai būtų pražūtinga. Jie bankrutuotų.“

„Tad turime sulaukti to meto, kai į trasas vėl galės atvykti žiūrovai. Tikiu, kad vis dar galime turėti normalų sezoną. Prisiminkite senus laikus. Stirlingo Mosso ir Juano Manuelio Fangio laikais per metus įvykdavo septynios ar aštuonios lenktynės. Mano laikais, kai lenktyniavo Schumacheris ir Senna, turėjome 15-16 etapų per metus. Bet niekas nesumenkino jų pasiekimų dėl to, jog buvo mažiau etapų nei turime šiais laikais.“


Komentarai (1)
tribeca
| 03/20 14:42 Atsakyti
Bernio uzsuktas mechanizmas isgrezti iki bankroto etapo organizatorius be ziurovu tikrai neveikia, juokinga tai kad jis isvis be jo dalyvavimo sunkiai veikia ir nenesa Lyberciui tiek pelno kiek jis planavo, oi nereikejo jo ismesti, reikejo pasirasyti kontrakta iki gyvos galvos. O po sito viruso viskas gali taip apsisukti kad pati formule mokes etapams kad juos priimtu, butu labai juokinga ir smagu nes tuo paciu staiga ir komandu biudzetu ribojimai atsirastu ir zemesni nei dabar svarstomi, o tuo paciu formuleje atsirastu daugiau komandu ir visos starto pozicijos butu uzimtos. (Pasvajok ir praeis).
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas