M. Rivola: C. Leclercas iš karto pretenduos į pergales (6)

M. Rivola: C. Leclercas iš karto pretenduos į pergales
logo 2019 Sausio 10 d. 13:58, Ferrari

Buvęs „Ferrari“ jaunimo lenktynių akademijos vadovas Massimo Rivola neseniai pradėjo vadovauti „Aprilia Racing“ komandai, kuri lenktyniauja „MotoGP“ čempionate. Jis labai šiltai atsiliepia apie savo auklėtinius, iš kurių geriausieji tapo jaunesnių lenktynių serijų čempionais, o po to pereidavo į „Formulę-1“. Vienas iš tokių – Charlesas Leclercas, kuris nuo šių metų lenktyniaus „Ferrari“ ekipoje.

„Jules Bianchi, kai jis dar buvo mūsų jaunimo akademijos dalyvis, nuolat man sakydavo, kiek yra talentingas jaunasis Charlesas, - prisimena M. Rivola. – Kai mes pradėjome dirbti su Leclercu „Ferrari“, man iš karto tapo aišku, kad jis yra tikslo siekiantis žmogus ir nori labai greitai patekti į „Formulę-1“.

Charlesas ne kartą mane stebino, pavyzdžiui, 2017 m., kai jis dominavo F-2. Po pergalės pirmose Belgijos etapo lenktynėse jį diskvalifikavo, o kitą dieną jam teko startuoti iš paskutinės pozicijos. Tačiau tuomet jis man pasakė: „Aš netgi džiaugiuosi, juk pagaliau aš galėsiu aplenkti varžovus“.

Taip pat verta prisiminti, kad prieš lenktynes Baku, kai mirė jo tėvas, nežiūrint į tai, jis pirmuoju lėktuvu atskrido, atvažiavo į trasą ir iškovojo pergalę, nors daugelis tokioje situacijoje būtų palūžę ir neišlaikytų. Jis yra labai ryžtingas žmogus ir, dalyvaudamas lenktynėse, visuomet yra nusitaikęs tik į pergales.

Man teko dirbti su Sebastianu Vetteliu, kai jis 2007 m. debiutavo „Toro Rosso“ ir su Alonso jo debiutinio sezono „Minardi“ 2001 m. metu, bet tik Fernando yra būdingas toks pats sportinis pyktis, kurį turi Charlesas ir kuriam kartais pavyksta parodyti stebėtinus rezultatus.

Lenktyniaudamas GP3 ir „Formulėje-2“, Charlesas beveik nedarė klaidų ir iš jų visuomet mokėsi, o mes kartu su gydytoju Riccardo Ceccarelli labai daug dirbome ties jo psichologiniu pasiruošimu.

Tais metais, kai „Ferrari“ prezidentu buvo Sergio Marchionne, o „Alfa Romeo“ markė sugrįžo į „Formulę-1“ kartu su „Sauber“, mūsų lenktynių akademijos nariai pagaliau gavo šansą išbandyti savo jėgas ir pasaulio čempionate. S. Marchionne pastatė už Charlesą, norėjo, kad jis taptų „Ferrari“ lenktynininku.

Tikiuosi, kad šiame sezone Skuderijoje bus sudarytos vienodos sąlygos abiem lenktynininkams ir viršų paims geresnis. Sebastianas – keturiskart pasaulio čempionas, jam tai bus jau penktas sezonas „Ferrari“ ekipoje, tuo tarpu kai jo komandos partneriui – tik 21 metai ir už jo pečių  tik vienas sezonas F-1. Žinoma, iš vienos pusės – bus tęsiamas jo mokymas, tačiau iš kitos pusės, nereikia abejoti: jis iš karto pabandys stoti į kovą dėl pergalių“.


Komentarai (6)
A4
| 01/10 18:53 Atsakyti
Pilnai sutinku,talentingas vyrukas,gaila, kad jis ne mersuose.Jai reikėtų statyti,statyčiau už jį,o ne už Verstapena .
ksdkdk
| 01/10 18:56 Atsakyti
Vettelis apdes trigubai ir baigsis talentai
A4
| 01/10 19:35 Atsakyti
ksdkdk
01/10 18:56

Vettelis apdes trigubai ir baigsis talentai

Na nežinau,gal ir apdės,bet tikrai ne trigubai.Kai išgirdau,kad Leclercas ateina į Ferrari kažkaip pasidarė neramu,nes sergu už mersus.Leclercas lenktyniauja ne pagal amžių brandžiai,taip pat ir kalba,nenusišneka,o Verstapenas nors ir talentingas man primena didelį vaiką kuriam nedavė saldainio,taip elgesi ir taip šneka.Mano nuomone Lecleras bus didis čempionas,žinoma gal ir klystu,bet šiuo metu taip galvoju,gal ne kitą sezoną,bet bus.
Pit Crew
| 01/11 09:42 Atsakyti
O tai jau aišku koks bus Ferrari pajėgumas?
RBR
| 01/11 11:16 Atsakyti
Siuo metu i pergales iskart gali pretenduoti triju komandu lenktynininkai: Mercedes, Ferrari ir RedBull. Tai kodel Leclercas negali is karto pretenduoti i pergales? Zinoma, kad jis ir pretenduos. Cia kitas vietoj jo atejes i Ferrari irgi pretenduotu. Kad jis yra perspektyvus visi mato, bet ar aplinkybes taip susidelios, kad taps cempionu, cia jau kitas klausimas. MS laikais buvo daug perspektyviu pilotu, bet vokiecio dominavimas juos visus uztemde ir paliko be titulu. Jei Hamiltonas dar ilgai dominuos, gali būti panasi situacija.
GnR
| 01/11 12:29 Atsakyti
A4
01/10 18:53

Pilnai sutinku,talentingas vyrukas,gaila, kad jis ne mersuose.Jai reikėtų statyti,statyčiau už jį,o ne už Verstapena .

Jei Vettelis bus tokiam lygyje kaip praeitą sezoną, tai trigubai pats gaus malkų. Raikoneno nebus, kuris pridengt šikną galėtų, o bus priešingai, komandos draugas manau tikrai nenusileis ir nepraleidinės to talentingojo vokiečio.
×

TOP naujienos