Malaizijos GP: lenktynės

logo 2007 Balandžio 08 d. 11:44, Ferrari
Netikėtą pergalę Malaizijos GP lenktynėse iškovojo „McLaren“ lenktynininkas Fernando Alonso. Puikią antrąją vietą pelnė nugalėtojo komandos draugas Lewisas Hamiltonas. „Ferrari“ pilotas Kimi Raikkonenas finišavo tik trečias.
Antrose lenktynėse iš eilės ketvirtąją vietą užėmė „BMW Sauber“ lenktynininkas Nickas Heidfeldas, o už jo finišavo nieko prieš varžovą padaryti beveik visų lenktynių metu nesugebėjęs antrasis „Ferrari“ lenktynininkas Felipe Massa.
Šeštas finišo liniją kirto „Renault“ lenktynininkas Giancarlo Fisichella, septintas – Jarno Trulli iš „Toyota“, o aštuntas – antrasis „Renault“ pilotas Heikki Kovalainenas.
Po pelnytos pergalės lenktynėse F. Alonso tapo „Formulės-1“ čempionato lyderiu ir dabar 2 taškais pirmauja prieš Australijos GP nugalėtoją K. Raikkoneną. Konstruktorių taurės įskaitoje savo pozicijas sustiprino pirmaujanti „McLaren“ komanda, dabar „Ferrari“ lenkianti 9 taškais.
Starto metu įspūdingai pasirodė abu „McLaren“ lenktynininkai. Antras startavęs F. Alonso iškart susilygino su iš „pole“ pozicijos lenktynes pradėjusiu F. Massa ir aplenkė jį pirmajame posūkyje. Iš ketvirtosios vietos startavęs L. Hamiltonas iš pradžių laikėsi atokiai nuo lyderių trejetuko, tačiau pirmajame posūkyje ėmėsi lenkti K. Raikkoneną, o kitame posūkyje nuožmioje kovoje įveikė ir F. Massa.
Pasinaudojęs tuo, kad komandos draugas L. Hamiltonas iškopė į antrąją vietą, F. Alonso pirmuosiuose lenktynių ratuose ėmėsi sparčiai tolti nuo artimiausių varžovų. L. Hamiltonas, tuo tarpu, turėjo daug darbo gindamasis nuo trečioje vietoje tuo metu važiavusio F. Massa atakų. Vieno iš bandymų metu šis „Ferrari“ lenktynininkas padarė grubią klaidą ir išlėkė iš trasos, į priekį praleisdamas ne tik K. Raikkoneną, bet ir N. Heidfeldą. Už L. Hamiltono atsidūręs K. Raikkonenas jokių agresyvių veiksmų vėliau nesiėmė ir ramiai sekė paskui varžovą.
Prieš pirmuosius sustojimus boksuose F. Alonso turėjo jau daugiau nei 10 sek. persvarą prieš L. Hamiltoną, o paskui jį buvo išsirikiavę K. Raikkonenas, N. Heidfeldas, F. Massa, N. Rosbergas, G. Fisichella ir J. Trulli.
Pirmasis iš lyderių, jau 16-ame rate, į techninio aptarnavimo zoną pasikeisti padangų ir pasipildyti kuro atsargų pasuko F. Massa. Ratu vėliau boksuose apsilanko ir F. Alonso bei K. Raikkonenas, o dar už poros ratų – ir L. Hamiltonas. Lenktynių lyderiu tuo metu tapo N. Heidfeldas, pirmąkart sustojęs tik 22-ame rate.
30-ame rate, visiems lenktynininkams jau apsilankius techninio aptarnavimo zonoje, lenktynėse toliau tvirtai pirmavo F. Alonso. Jis turėjo beveik 10 sek. persvarą prieš L. Hamiltoną, nuo jo 13 sek. atsilikinėjo K. Raikkonenas, po to sekė N. Heidfeldas, F. Massa, N. Rosbergas, G. Fisichella ir J. Trulli. Tokia rikiuotę lenktynininkai išlaikė iki pat antrųjų sustojimų boksuose.
L. Hamiltonas 38-ame rate tapo pirmuoju iš lyderių, sustojusiu antrąjį kartą. Jau 40-ame rate į techninio aptarnavimo zoną pasuko ir F. Alonso bei F. Massa, o ratu vėliau – ir K. Raikkonenas. Kitame rate boksuose apsilankė ir N. Heidfeldas.
43-ame rate savo gerbėjus nuliūdino šeštoje vietoje važiavęs N. Rosbergas, staiga sustojęs ir pasitraukęs iš lenktynių dėl technikos gedimo. Tuo metu ir toliau pirmavo F. Alonso, daugiau nei 15 sek. lenkdamas L. Hamiltoną. Už šio 5 sek. atstumu važiavo K. Raikkonenas, toliau – N. Heidfeldas, F. Massa, G. Fisichella, J. Trulli, H. Kovalainenas ir įtemptai tarpusavyje kovoję A. Wurzas ir M. Webberis. Tokiu eiliškumu lenktynininkai ir pasiekė finišą.
Kitas „Formulės-1“ čempionato etapas jau kitą savaitgalį vyks Bahreine.