Meksikos GP: įdomioji statistika

logo 2019 Spalio 28 d. 15:43, Renault Sport

Keletas įdomių statistinių faktų po Meksikoje pasibaigusių GP lenktynių.

Meksikoje Maxas Verstappenas antrą kartą karjeroje buvo geriausias pagal kvalifikacijos rezultatus, bet jį nubaudė trijų pozicijų bauda starte ir „pole“ pozicija atiteko Charlesui Leclercui – penktą kartą per pastarąsias šešerias lenktynes.

„Ferrari“ pilotai startavo iš „pole“ šeštą kartą paeiliui, anksčiau šiai komandai tai pavyko padaryti tris kartus (Nyderlandai’61-Italija’61, Nyderlandai’74-Italija’74 ir Japonija’06-Ispanija’07). Kol kas pati ilgiausia „Ferrari“ „pole“ serija – septynios pozicijos paeiliui – Belgija’52- Argentina’53 ir Italija’00- Brazilija’01.
Lewisas Hamiltonas kvalifikavosi ketvirtas, pakartodamas patį blogiausią savo rezultatą sezone, bet po Verstappeno baudos jis startavo trečias.

Penktoji Alexanderio Albono vieta kvalifikacijoje – geriausias jo rezultatas karjeroje.

Pirmą kartą nuo 1992 metų Meksikoje abu „McLaren“ bolidai kvalifikavosi pirmame dešimtuke. Carlosas Sainzas penkiuose GP etapuose paeiliui kvalifikavosi pirmajame septintuke ir susilygino su Lando Norrisu – tik šioje komandoje kvalifikacijų rezultatas yra lygus – 9:9.

Pirmą kartą nuo Monako GP abu „Toro Rosso“ lenktynininkai atsidūrė pirmame dešimtuke. Pirmą kartą nuo Monako Daniilas Kvyatas pateko  į kvalifikacijos finalą, kur įveikė Pierre Gasly – tik antrą kartą per šešis etapus po prancūzų piloto sugrįžimo į „Toro Rosso“.

„Williams“ komandoje rezultatas toliau auga – George Russellas prieš Robertą Kubicą pirmauja 18:0.

Laimėjęs Meksikoje, Lewisas Hamiltonas iškovojo dešimtą pergalę sezone ir 83 karjeroje. Anksčiau pati geriausia pergalių serija – po 11 pergalių per sezoną pas Lewisą buvo 2014 ir 2018 metais.

Hamiltonas – pirmasis lenktynininkas, laimėjęs Meksikos etapą startavęs iš trečios vietos po Jacky Ickx‘o 1970 m.

Šį savaitgalį Lewisas 100-tąjį kartą užlipo ant podiumo „Mercedes“ komandos sudėtyje. Pergalė Meksikoje – 100-toji „Mercedes“ ekipai, užimančiai ketvirtą vietą reitinge pagal šį rodiklį.

Sebastianas Vettelis 35 kartą karjeroje finišavo antras, susilygindamas pagal šį rodiklį su Alainu Prostu.

Podiumas Meksikoje – 120-tas Vettelio karjeroje ir devintas šiame sezone. Jis susilygino pagal šį rodiklį su Charlesu Lecercu, kuriam paskutiniuose dvejuose etapuose užlipti ant podiumo nepavyko.

Valtteri Bottas finišavo trečias, 44 kartą karjeroje užlipo ant podiumo, aplenkdamas pagal šį rodiklį Jackie Stewartą. Kitas orientyras – 45 Carloso Reutemanno podiumai.

Pirmą kartą sezone C. Leclercas finišavo ketvirtas po starto iš pirmos pozicijos. Anksčiau po „pole“ jis visuomet užlipdavo ant podiumo.

Alexas Albonas lenktynes užbaigė penktas, pratęsdamas sėkmingą seriją iš šešių etapų paeiliui perėjus į „Red Bull“, kurioje jis visada finišuodavo ne žemesnėje nei 6 vieta.

Maxas Verstappenas varžybas baigė šeštas – tai blogiausias jo rezultatas Meksikoje nuo 2015 metų, kai jis finišavo devintas. Maxas uždirbo taškus visose Meksikos GP lenktynėse, kuriose tik dalyvavo.

Sergio Perezas užbaigė lenktynes septintas, pasiekdamas geriausio savo rezultato namų trasoje.