Meksikos GP: įdomioji statistika

logo 2021 Lapkričio 09 d. 11:44, Mercedes-Benz Grand Prix Ltd nuotr.

Keletas įdomesnių statistikos faktų po Meksikoje pasibaigusio „Formulės-1“ GP etapo...

Valtteri Bottas nugalėjo kvalifikacijoje Meksikoje, iškovodamas trečiąją „pole“ sezone ir 19-tą karjeroje. Suomis pagal šį rodiklį pakilo į 15-tą vietą reitinge. 14 vietą su 20 „pole“ užima Damonas Hillas.

Lewisas Hamiltonas kvalifikavosi antras, nusileidęs komandos partneriui 15 šimtųjų sekundės – ir 81 kartą per visą istoriją „Mercedes“ komanda užėmė viską pirmą starto juostą – jie aplenkė „Ferrari“ ir dabar pirmauja reitinge pagal šį rodiklį.

„Mercedes“ komanda pirmą kartą nuo 2016 m. užėmė visą pirmą starto juostą Meksikoje. Būtent tokia tvarka: Bottas-Hamiltonas „Mercedes“ pilotų pora startavo 12-tą kartą.

Maxas Verstappenas kvalifikacijoje buvo trečias ir tik šeštą kartą šiame sezone nebuvo pirmoje starto eilėje.

Ketvirta Sergio Perezo vieta, penkta – Pierre'o Gasly ir ir šešta Carloso Sainzo – geriausi jų rezultatai Meksikos trasoje.

Laimėjęs Meksikos GP etapą, Maxas Verstappenas iškovojo devintą pergalę šiame sezone ir 19-tą karjeroje. Šis sezonas yra pats sėkmingiausias olandui pagal pergalių skaičių, anksčiau tokiu buvo 2019 metai, kai Maxas iškovojo tris pergales. Dar viena pergalė ir Verstappenas pagal jų skaičių pasivys Miką Hakkineną, o dar dvi pergalės – susilygins su Kimiu Raikkonenu.

Lewisas Hamiltonas baigė lenktynes antras, 178 kartą karjeroje užlipęs ant podiumo (62,7 proc. lenktynių, kuriose jis dalyvavo ir 47 kartą užėmė antrąją vietą.

Sergio Perezas finišavo trečias – tai tik 15-tas jo podiumas. Pirmą kartą karjeroje Sergio užlipo ant podiumo trijuose etapuose paeiliui. Perezas tapo pirmuoju meksikiečiu, kuris tam tikrą laiką buvo lyderiu namų etape ir pirmuoju meksikiečiu, kuris užlipo čia ant podiumo.

Antras lenktynes paeiliui lyderių tvarka buvo tokia pati: Verstappenas-Hamiltonas- Perezas.

Ketvirta Pierre'o Gasly vieta tapo geriausia Meksikos trasoje „Minardi/Toro Rosso/AlphaTauri“ komandai.

Pirmajame ketvirtuke buvo net trys mašinos su „Honda“ jėgainėmis.

Carlosas Sainzas yra stabilumo pavyzdys. Finišavęs šeštas, jis pratęsė rezultatyvių lenktynių seriją iki 11-kos ir be pasitraukimų nuvažiavo 25 etapus paeiliui.

Sebastianas Vettelis finišavo septintas, pasiekdamas geriausio savo rezultato sezone sausoje trasoje po birželio mėnesio lenktynių Baku.

Kimis Raikkonenas finišavo aštuntas, pakartodamas geriausią sezono rezultatą – Sočyje jis lenktynes taip pat baigė tokioje pat pozicijoje. Ketvirtą kartą sezone suomis uždirbo taškus. Jo partneris Antonio Giovinazzi trečią kartą paeiliui finišavo 11-tas.

Devintoji Fernando Alonso vieta tapo geriausiu ispano rezultatu Meksikoje.

Valtteri Bottas finišavo 15-tas, bet 19-tą kartą karjeroje užfiksavo greičiausią ratą, pagal šį rodiklį susilygindamas su Stirlingu Mossu, Ayrtonu Senna ir Marku Webberiu.