Meksikos GP: įdomioji statistika

logo 2023 Spalio 31 d. 11:46, Renault Sport

Keletas įdomių statistikos faktų po Meksike pasibaigusių lenktynių.

Kvalifikacija

Laimėjęs kvalifikaciją Meksikoje, Charlesas Leclercas iškovojo ketvirtą „pole“ šiame sezone ir 22-tą karjeroje, pagal šį rodiklį susilygindamas su Fernando Alonso.

Carlosas Sainzas kvalifikavosi antras – pirmą kartą nuo pernai metų Monako etapo abu „Ferrari“ sportininkai užėmė visą pirmąją starto juostą. Leclerco-Sainzo porai tai trečia pirmoji eilė, beje, visada būdavo tokia tvarka, o Leclercas šiame sezone 12-tą kartą aplenkė Sainzą kvalifikacijoje.

Ketvirtoji Danielio Ricciardo vieta – geriausias „AlphaTauri“ komandos rezultatas po Kataro'21. Iki šiol geriausia komandos starto vieta šiemet buvo 8 Yuki Tsunodos vieta Baku.

Sergio Perezas kvalifikavosi penktas, tai blogiausias jo rezultatas Meksikos trasoje nuo 2019 metų.

Lewisas Hamiltonas kvalifikacijoje buvo šeštas, pirmą kartą Meksikoje kvalifikavosi žemiau nei trečia pozicija.

Valtteri Bottas kvalifikavosi 9-tas, pratęsdamas sėkmingą seriją – Meksikoje jis visada patekdavo į kvalifikacijos finalą.

Kevinas Magnussenas 11-tą kartą šiame sezone iškrito iš kovos pirmoje kvalifikacijos dalyje.

Loganas Sargeantas 14-tą kartą šiemet pasitraukė iš kovos pirmoje kvalifikacijos dalyje.

Lenktynės

Laimėjęs Meksikos GP etapą, Maxas Verstappenas iškovojo 51-ąją pergalę karjeroje ir 16-tą šiame sezone – tai naujas absoliutus rekordas pagal pergalių skaičių per vienerius metus.

Verstappenas viršijo 2500 uždirbtų taškų skaičių, pagal šį rodiklį jis nusileidžia Vetteliui (3098 taškai) ir Hamiltonui (4625,5).

Verstappenas pakilo į penktą vietą istorijoje pagal pirmautus ratus -2709, aplenkęs Prostą (2683). Kitas orientyras šiame reitinge – Ayrtonas Senna (2931). Lyderis pagal šį rodiklį yra Hamiltonas – 5455 pirmavimo ratai.

Lewisas Hamiltonas finišavo antras, šeštą kartą sezone ir 197-tą kartą karjeroje užlipdamas ant podiumo. Britas 65-tą kartą karjeroje užfiksavo greičiausią ratą.

Finišavęs trečias, Charlesas Leclercas pirmą kartą šiame sezone užlipo ant podiumo etape, kuriame nebuvo šeštadienio sprinto. Tai buvo 100-tasis Leclerco etapas „Ferrari“ sudėtyje.

Startavęs 17-tas, Lando Norrisas Meksikoje užėmė penktą vietą, atkovodamas daugiausiai pozicijų per visą savo karjerą.

Septintoji Danielio Ricciardo vieta – geriausias „AlphaTauri“ komandos rezultatas 2023 metais.