„Mercedes“ aiškinasi stabdžių problemą

„Mercedes“ aiškinasi stabdžių problemą
logo 2023 Gruodžio 03 d. 09:33, Mercedes-Benz Grand Prix Ltd nuotr.

Mercedes“ komanda ieško sprendimo, kaip išspręsti stabdžių problemą, dėl kurios Lewisas Hamiltonas vos nepasitraukė iš lenktynių Abu Dabyje – finaliniame sezono etape.

Paskutinėje distancijos atkarpoje Lewisas ir jo inžinieriai buvo susirūpinę stabdžių problema, nes reikėjo būtinai pasiekti finišą, kadangi buvo sprendžiamas antrosios vietos likimas Konstruktorių taurėje.

Hamiltonas susitvarkė su užduotimi, užimdamas 9 vietą, komandai uždirbęs 2 taškus, kurie kartu su 5 sek. bauda, kurią gavo Sergio Perezas, leido „Mercedes“ komandai užbaigti sezoną aukštesnėje pozicijoje nei „Ferrari“, nors ir su labai menku pranašumu.

„Mercedes“ vyriausiasis komandos strategas Rosie Wait taip paaiškino problemas su Hamiltono mašina prieš lenktynių pabaigą: „Jei išanalizuosime visus duomenis ir atliksime korekciją dėl padangų nusidėvėjimo, trasos būklės ir pan., tai apskritai Lewiso tempas buvo panašus kaip ir pirmose distancijos atkarpose. Tačiau dėl specifinės lenktynių situacijos tempas atrodė kitoks.

Antrame distancijos ruože Lewisas su naujomis padangomis persekiojo Fernando Alonso, kai ispanas važiavo su nusidėvėjusiomis padangomis ir didžiąją lenktynių dalį praleido Oscaro Piastrio bolido turbulencijos zonoje, Todėl realiai Alonso tempas atrodė blogesnis nei tikrovėje, o tuo metu Lewisas atrodė užtikrintai.

Dabar pažiūrėkime trečią atkarpą ir čia jie atsidūrė kitokioje situacijoje. Fernando padangos buvo kiek naujesnės ir trasa prieš jį buvo laisva, o Hamiltonas važiavo turbulencijos zonoje paskui Alonso „Aston Martin“ mašiną su senomis padangomis, todėl jo tempas neatrodė įspūdingai, nors jis ir įveikdavo ratus su panašiu rezultatus.

Bet buvo ir vienas momentas, kurį reikėjo turėti galvoje: visų lenktynių metu Lewisui teko tvarkytis su stabdžių problema, kurių patikimumas kėlė rimtų rūpesčių. Reikėjo garantuoti, kad mašina pasieks finišą ir reikalas nepasibaigtų pasitraukimu iš lenktynių – tai buvo prioritetas Nr. 1.

Vienokiu ar kitokiu laipsniu lenktynių eigoje tai atsiliepė Lewiso tempui ir suprantama, kad su šia problema mes dirbame. Stengdamiesi kitais metais pasiekti pagerėjimo.

Galutinis mūsų tikslas – pergalė pasaulio čempionate, bet jos šiais metais mums pasiekti nepavyko. Tačiau, turint galvoje mūsų realų greitį ir problemas, kurias turėjome įveikti, 2 vieta Konstruktorių taurėje – visai neblogas rezultatas, todėl komanda jautė džiaugsmą ir pasitenkinimą, kai mes galėjome sau garantuoti antrą komandinę vietą. Dabar mes visą savo energiją turime nukreipti į aukštesnius rezultatus kitame sezone.

Jei kalbėsime apie komandos bazės darbą, tai mes, skirtingai nei lenktynių komanda, būtent žiemą pergyvename patį sudėtingiausią laiką. Daug specialistų mėnesių mėnesius užsiima kitų metų bolido kūrimu. Dabar, kai lenktynės baigėsi, visas dėmesys bus nukreiptas būtent šiai užduočiai ir visas kolektyvas užsiima naujos mašinos paruošimu kito sezono žiemos bandymams ir pirmosioms 2024 metų lenktynėms“.Komentarai (0)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. booraz 0
2. Aurimas8908 0
3. molinis_e 0
4. Aušrius Kučinskas 0
5. tukas21 0