„Minardi“ gali nelenktyniauti Australijos GP (185)

„Minardi“ gali nelenktyniauti Australijos GP
logo 2005 Kovo 02 d. 12:07, Bridgestone Corporation
Ferrari“ komandai atsisakius leisti „Minardi“ ekipai naudoti 2004 metų modelio bolidą, šiai greičiausiai bus uždrausta lenktyniauti pirmosiose metų lenktynėse Australijoje.
Rikiuotės gale nuolat lenktynes pradedanti ir baigianti „Minardi“ jau seniai buvo paprašiusi visų likusių „Formulės-1“ komandų leisti šiai dalyvauti 2004 metų modelio bolidu, pakoreguotu pagal pasikeitusius saugos reikalavimus, tačiau be būtinų techniniam reglamentui pakeitimų. Tokį savo prašymą ekipa motyvavo tuo, kad techniniai reikalavimai buvo patvirtinti per vėlai, be to, komandą ilgai kankino nežinia dėl variklių tiekimo.
Visos ekipos, išskyrus „Ferrari“, leido šiai komandai naudoti seno modelio bolidą. Dar šią savaitę neoficialūs šaltiniai teigė, kad ir italai nesudarys jokių sunkumų „Minardi“, tačiau atsitiko priešingai.
„Šiuo metu situacija yra tokia – „Minardi“ sekmadienio lenktynėse nedalyvaus, nes Jeanas Todtas („Ferrari“ komandos vadovas, – red. past.) atsisakė duoti mums leidimą. Kalbėjausi su juo ryte ir pareiškė, kad nepritars mūsų sumanymui bei pridūrė, kad tai ne jo, o FIA (Tarptautinė automobilių federacija, – red. past.) reikalas. Tačiau jis puikiai žino, kad taip nėra. FIA būtina užtikrinti, kad bolidai atitinka saugumo reikalavimus, o nuo likusių komandų priklauso, leisti mums ar ne lenktyniauti su bolidu, neatitinkančiu techninių reikalavimų“, – pareiškė „Minardi“ komandos vadovas Paulas Stoddartas.
FIA atstovas spaudai paneigė, kad leidimą „Minardi“ komandai naudoti bolidą, neatitinkantį techninių reikalavimų, turi duoti federacija.
„Tam reikia dviejų dalykų. Pirma, visus bolidus apžiūri ir patikrina FIA. Antra, visi varžybų dalyviai turi leisti lenktyniauti bolidais, kurie neatitinka techninių reikalavimų“, – pareiškė organizacijos atstovas.
P.Stoddarto manymu, tokie „Ferrari“ veiksmai yra politiniai ir duos smūgį šios komandos įvaizdžiui.
„Negaliu sugalvoti didesnio viešųjų ryšių skandalo kaip draudimas silpniausiai komandai dalyvauti iš esmės „namų“ lenktynėse. Todtas man pareiškė, kad jis Melburne pasirodys tik penktadienio rytą, o mūsų problema jam yra visiškai neįdomi. Be to, jis nesiruošia niekam savo ekipoje perleisti šio reikalo. Liūdniausia, kad ginčas yra ne sportinis, o politinis“, – pridūrė „Minardi“ komandos vadovas.
Nors anksčiau P.Stoddartas buvo grasinęs teismais, jei jo ekipai bus uždrausta dalyvauti lenktynėse, taip kategoriškai jis jau nebekalba. Jis teigia nenorįs trikdyti jubiliejinių – dešimtųjų – lenktynių Melburno trasoje.
„Minardi“ 2005 metų PS05 modelio bolidą ruošiasi pradėti naudoti tik nuo ketvirtojo čempionato etapo – lenktynių San Marine. Pasak „Minardi“ atstovų, šis automobilis pasižymės revoliuciniais aerodinaminiais sprendimais: neįprastu priekiu bei variklio gaubtu.

Komentarai (185)
Glu
| 03/04 14:51 Atsakyti
Bet jie tai kadrai... fpadlu turbut, vistieg gale vilksis!
Kimm.
| 03/03 15:46 Atsakyti
krc vel jie gaila ir tiek man ju tu ferrari tigi vierxu vierxai f-1! gadina viska ir tiek traukiasi tegul aiskina krc kad jiem viskas blogaiJ!
barysass
| 03/03 13:43 Atsakyti
nu neskaiciau visu cia jusu komentaru tai gal ir pasikartosiu bet kazkodel noreciau kad leistu minardi lenktyniaut nu butu nieko gero jei ju nebutu.
azhuolas
| 03/03 11:24 Atsakyti
kolektyvas, o nereiktu prisimint, kad ferrari vaziuoja su praitu metu bolidu. tai gal visiem lai ishdalina ir valio! kai priesh 10metu sunkiai karevo tai ok ir maclarenu nieks nesmerke , kad jie nesidalina bolidais.
Kung Lao
| 03/03 10:45 Atsakyti
Minzz>>> taip butai PS vietoje ir reiketu tau gyventi zinant kad rytojus nieko nezada tai paziureciau kaip sneketum tada
AF1
| 03/03 10:14 Atsakyti
T-zex> ROTFL :D
Tranzenziuzex
| 03/03 10:12 Atsakyti
Siaip i viska ziurint linksmai, tai antraste visai jokios naujienos nepasako - Minardi niekada ir nelenktyniavo :)
annizizi
| 03/03 10:12 Atsakyti
Dar butu imanoma suprasti jei Minardziams dalyvauti neleistu kokia Jordan (arciausi konkurentai), o dabar? Ferrari perzenge visas padorumo ribas!!!
Andrejus
| 03/03 09:33 Atsakyti
PS per daug pradejo rekauti ir grasinti Ferrams, kad aisku nepatiko tokie sapaliojimai ir grasinimai, nu ir nedave sutikimo, tai tegu karts nuo karto PS pagalvoja pries pradedamas svaistystis zodziais
FC-deportivo
| 03/03 09:28 Atsakyti
kazkoks absurdas, neleidzia lenktyniau o koks Ferrari tolkas leisti ar nea vistiek dideles konkurencijos nesudarys
×

TOP naujienos