MotoGP. A. Rinsas triumfavo Ostine, M. Marquezas krito nuo motociklo

logo 2019 Balandžio 14 d. 23:36, Suzuki Racing

„Suzuki“ lenktynininkas Alexas Rinsas įveikė Valentino Rossį ir iškovojo pirmąją pergalę „MotoGP“ čempionate bei nutraukė ne vienerius metus trukusį Marco Marquezo dominavimą Ostino trasoje.

Kvalifikacijos nugalėtojas M. Marquezas sėkmingai startavo ir išsaugojęs lyderio poziciją sėkmingai tolo nuo varžovų. Ispanas prieš antroje vietoje važiavusį V. Rossį buvo įgijęs 4 sek. persvarą, bet tada dvyliktame posūkyje krito nuo motociklo ir pasitraukė iš tolimesnės kovos bei palaidojo viltis septintus metus iš eilės nugalėti Ostino trasoje.

Iš lenktynių pasitraukus M. Marquezui, lyderiu tapo V. Rossi, tačiau prie italo su kiekvienu ratu artėjo „Suzuki“ sportininkas A. Rinsas. Ispanas pavijo „Yamaha“ sportininką ir aplenkė jį iki finišo likus tik trims ratams. V. Rossi  dar bandė susigrąžinti prarastą poziciją 12-ame posūkyje, bet išvažiavo per plačiai.

A. Rinsas sėkmingai už savęs išlaikė V. Rossį ir triumfavo lenktynėse, iškovojęs pirmąją pergalę „MotoGP“ čempionate. „Suzuki“ komandai tai buvo pirmoji pergalė nuo 2016 m., kuomet Silverstoune buvo nugalėjęs Maverickas Vinalesas.

Ant paskutinio apdovanojimų pakylos laiptelio užlipo „Pramac“ komandos sportininkas Jackas Milleris. Australui tai buvo pirmasis podiumas po pergalės Assene 2016 metais.

Čempionato lyderiu vėl tapęs „Ducati“ motociklininkas Andrea Dovizioso lenktynes pradėjo iš tryliktos pozicijos, bet jau pirmuose ratuose pakilo iki šeštosios pozicijos. Galų gale italas finišavo ketvirtas.

Greičiausiųjų penketuką užbaigė „Petronas Yamaha“ atstovas Franco Morbidelli.

Už per ankstyvą startą pravažiavimu pro techninio aptarnavimo zoną bauda buvo nubausti du sportininkai: Maverickas Vinalesas ir Joanas Miras.