MotoGP. M. Vinalesas triumfavo Le Mane vykusioje kvalifikacijoje

logo 2017 Gegužės 20 d. 18:05, Yamaha Racing

„Yamaha“ lenktynininkas Maverickas Vinalesas, įveikęs komandos draugą Valentino Rossį bei vietos herojų Johanną Zarco, iškovojo „pole“ poziciją Le Mane (Prancūzija) vykusioje „MotoGP“ kvalifikacijoje.

Jaunasis ispanas vieną trasos ratą įveikė per 1 min. 33,134 sek. ir beveik sekunde lenkė artimiausią varžovą. M. Vinalesas pirmavo kol jo rezultato nepagerino Calas Crutchlow.

Sportininkams pradėjus savo paskutiniuosius greitus ratus, C. Crutchlow vis dar pirmavo. Bet iki kvalifikacijos pabaigos likus 2 minutėms jo rezultatą pagerino M. Vinalesas, vieną ratą įveikęs per 1 min. 32,146 sek. Po kurio laiko ispanas užfiksavo dar geresnį rezultatą (1 min. 31,994 sek.) ir pirmą kartą šiemet iškovojo „pole“ poziciją. Karate M. Vinalesui pirmoji startinė vieta buvo atitekusi dėl treniruotėse pasiektų gerų rezultatų.

Dėl „pole“ pozicijos šį kartą atkakliai kovojo V. Rossi. Italas liko antras, nuo komandos draugo atsilikęs tik 0,1 sek.

Vietos herojus J. Zarco tik pačioje kvalifikacijos pabaigoje vieną ratą įveikė per 1 min. 32,229 sek. ir aplenkęs C. Crutchlow iškovojo trečią startinę poziciją. Iki šiol geriausias prancūzo rezultatas kvalifikacijoje buvo ketvirta vieta.

Iš antrosios startinės eilės, ketvirtos vietos, lenktynes Le Mane pradės kurį laiką kvalifikacijoje pirmavęs C. Crutchlow. Greta brito startuos „Honda“ lyderis Marcas Marquezas, kuris važiavimų metu trečiame trasos posūkyje krito nuo motociklo.

Paskutinė vieta antroje startinėje eilėje atiteko „Ducati“ komandos atstovui Andrea Dovizioso.

„MotoGP“ lenktynės Le Mano trasoje prasidės sekmadienį 15:00 val. Lietuvos laiku.