MotoGP. Po 18 mėnesių pertraukos „pole“ iškovojo D. Pedrosa

logo 2017 Gegužės 06 d. 19:23, HRC

Dani Pedrosa, po atkaklios kovos su komandos draugu Marcu Marquezu, iškovojo „pole“ poziciją Jereze vykusioje „MotoGP“ kvalifikacijoje. Tai pirmasis ispano triumfas kvalifikacijoje po 18 mėnesių pertraukos.

Vakar ir šiandien vykusiuose važiavimuose geriausius rezultatus buvo užfiksavę minėtieji du „Honda“ lenktynininkai. Būtent jie kovojo dėl pirmosios startinės pozicijos Ispanijoje vykusioje kvalifikacijoje.

M. Marquezas pirmasis užfiksavo geriausią rezultatą, vieną trasos ratą įveikęs per 1 min. 38,300 sek. Po kurio laiko vieną greitą ratą įveikė ir D. Pedrosa. Ispanas atsilikimą nuo komandos draugo sumažino iki 0,031 sek.

Kvalifikaciniams važiavimams artėjant prie pabaigos, Calas Crutchlow pagerino savo paties rezultatą ir pakilo iš septintos pozicijos į trečią, o Valentino Rossi - iš vienuoliktos į septintą vietą.

Važiavimų pabaigoje D. Pedrosa vieną ratą įveikė per 1 min. 38,249 sek. ir pakilo į pirmąją vietą. Tuo tarpu M. Marquezas rezultato pagerinti nesugebėjo. Pastarasis dar turėjo vieną šansą įveikti komandos draugą ir iškovoti „pole“ poziciją.

M. Marquezas pirmuosiuose sektoriuose buvo greitesnis už D. Pedrosą, bet rato pabaigoje prarado laiko ir kirtęs finišo liniją nuo komandos draugo atsiliko vos 0,049 sek., tad turėjo pasitenkinti antra vieta.

Paskutinį kartą D. Pedrosa lenktynes iš „pole“ pozicijos pradėjo 2015 m. spalio mėnesį Malaizijoje.

C. Crutchlow išsaugojo trečią vietą, o „Yamaha“ atstovas Maverickas Vinalesas kvalifikacijoje liko ketvirtas. Ispanas nuo „pole“ iškovojusio D. Pedrosos atsiliko beveik puse sekundės.

Paskutines dvi vietas antroje startinėje eilėje pasidalino „Suzuki“ atstovas Andrea Iannone ir „Tech 3“ komandos atstovas Johannas Zarco.

Aplenkęs Jorgę Lorenzo ir Joną Folgerį, V. Rossi rytoj vyksiančias varžybas pradės iš septintos pozicijos.

„MotoGP“ lenktynės Jereze sekmadienį prasidės 15:00 val. Lietuvos laiku.