MotoGP. Varžovą aplenkęs 0,032 sek., F. Quartararo Valensijoje iškovojo šeštąją „pole“

logo 2019 Lapkričio 16 d. 16:34, Yamaha Racing

Paskutinėje šių metų „MotoGP“ kvalifikacijoje geriausiu naujoku pripažintas Fabio Quartararo iškovojo šeštąją „pole“ poziciją. Prancūzas svarbiausiuose šios dienos važiavimuose vos 0,032 sek. pranoko antroje vietoje likusį čempioną Marcą Marquezą.

Paskutinėje kvalifikacijos dalyje sportininkai ne kartą apsikeitė pozicijomis.

Pirmasis vieną trasos ratą per 1 min. 30,800 sek. įveikė M. Marquezas. Bet jo rezultatą pagerino „Pramac“ atstovas Jackas Milleris. Ketvirtoje treniruotėje buvęs greičiausias „Yamaha“ motociklininkas Maverickas Vinalesas vieną ratą įveikė per 1 min. 30,365 sek. ir pakilo į pirmą vietą. Tuo tarpu M. Marquezas tuo metu aplenkė J. Millerį ir pakilęs į antrą vietą nuo M. Vinaleso atsilikinėjo tik 0,04 sek.

Antruoju bandymu F. Quartararo vieną ratą įveikė per 1 min. 30,235 sek. ir pakilo į pirmąją vietą. Bet iki kvalifikacijos pabaigos likus tik 2 minutėms, prancūzo rezultatą pagerino J. Milleris. Australas pirma vieta džiaugėsi neilgai. Jo rezultatą 0,079 sek. pagerino F. Quartararo.

M. Marquezas paskutiniuoju bandymu bandė iškovoti „pole“ poziciją, bet to padaryti nepavyko. Nuo F. Quartararo atsilikęs 0,032 sek., ispanas liko antroje vietoje, o J. Milleris trečioje.

Pozicijas antroje startinėje eilėje pasidalino du „Yamaha“ motociklais važiavę sportininkai - M. Vinalesas ir Franco Morbidelli. O iš šeštosios startuos „Ducati“ komandos motociklininkas Andrea Dovizioso.

Buvęs greičiausias pirmoje kvalifikacijos dalyje, antroje „Suzuki“ atstovas Alexas Rinsas liko tik aštuntas. O devintoje vietoje LCR ekipos sportininkas Calas Crutchlow.

Sekmadienį vyksiančios paskutinės šių metų „MotoGP“ lenktynės prasidės 15:00 val. Lietuvos laiku.