NASCAR: J.P.Montoya debiutą baigė avarija

logo 2006 Lapkričio 20 d. 08:39, Grant Halverson/Getty Images for NASCAR
Praėjusį savaitgalį „NASCAR Nextel Cup“ pirmenybėse debiutavęs buvęs „Formulės-1“ pilotas Juanas Pablo Montoya pirmąsias savo lenktynes Homestead trasoje baigė didele avarija.
Kolumbietis nustebino savo kritikus sugebėdamas kvalifikuotis lenktynėmis – lenktynininkas pelnė 29-ąją starto poziciją iš 43-ų. Prasimušti į lenktynės iš viso bandė net 56 sportininkai.
Lenktynėse J.P.Montoyai sekėsi dar geriau. Jis kilo rikiuote aukštyn, o vienu metu važiavo 13-as bei varžėsi su tokiais NASCAR grandais kaip Tony Stewartas. Tačiau, iki finišo likus 14 ratų, važiuodamas 21-oje vietoje, jis pirmajame posūkyje trenkėsi į sieną ir taip baigė savo pasirodymą. Avarija buvo įspūdinga, automobilis buvo kaip reikiant sudaužytas, o žiūrovai galėjo išvysti dėl išsiliejusio kuro kilusią liepsną. Lenktynininkas incidento metu nesusižeidė.
„Jaučiuosi visai gerai. Manau, kad Nr. 18 (JJ Yelley – red. past.) trinktelėjo į mano galinį buferį ir mane apsuko. Labai gaila, nes šiandien „Texaco Havoline Dodge“ buvo puikus lenktynių automobilis. Visi sunkiai dirbo jį ruošdami, jis lenktynėse buvo greitas“, - taip savo pasirodymą komentavo J.P.Montoya.
„Susimoviau vieną kartą – pabaigoje bandžiau atsigriebti, paliečiau sieną ir turėjau rimtų bėdų, tačiau vaikinai sugebėjo automobilį pataisyti. Norėjau pakilti keliomis pozicijomis aukščiau“, - pridūrė jis.
Lenktynės Homestead buvo paskutinės šių metų „NASCAR Nextel Cup“ čempionate. Jose nugalėjo Gregas Biffle'as, tuo tarpu čempiono titulą pelnė Jimmie Johnsonas.