Nuo 2020 metų - švelnesnės baudos anksti startavusiems ir nepasisvėrusiems (3)

Nuo 2020 metų - švelnesnės baudos anksti startavusiems ir nepasisvėrusiems
logo 2019 Lapkričio 11 d. 20:51, Red Bull Content Pool / Getty Images

Nuo kitų metų per anksti startavę arba svėrimo procedūrą praleidę sportininkai galės sulaukti švelnesnių bausmių.

Šiemet tiek Pierre‘as Gasly, tiek Sergio Perezas buvo priversti startuoti iš techninio aptarnavimo zonos, nes treniruočių metu neatliko svėrimosi procedūros. Minėta bausmė yra vienintelė už tokio tipo nusižengimą.

2020 m. sportinis reglamentas buvo pakoreguotas. Nuo kitų metų, jei sportininkas neatliks pasisvėrimo procedūros, turės pasiaiškinti teisėjams, kurie galės skirti švelnesnes bausmes.

Sportiniame reglamente buvo pakoreguotos bausmės, skirtos tiems, kurie starto metu iš startinės pozicijos pajuda anksčiau nei kiti. Pagal dabartines taisykles, tokį nusižengimą atlikusiam sportininkui teisėjai gali skirti pravažiavimo pro techninio aptarnavimo zoną baudą arba 10 sek. „stop/go“ baudą. Nuo kitų metų anksčiau startavusiems teisėjai taip pat galės skirti 5 sek. ir 10 sek. baudas.

Šiemet Rusijoje Kimi Raikkonenui buvo skirta pravažiavimo pro techninio aptarnavimo zoną bauda už tai, kad starto metu suomis pajudėjo dar neužgesus raudonam šviesoforo signalui. Tuo tarpu už panašų nusižengimą Japonijoje, Sebastianui Vetteliui pavyko išvengti baudos.

Sporto reglamente buvo pakoreguota ir kvalifikacinių padangų taisyklė. Pagal dabar galiojančias taisykles, sportininkai, patekę į paskutinę važiavimų dalį, turi naudoti tas padangas, kurias naudojo antroje dalyje tuo metu, kai užfiksavo savo geriausią rezultatą. Taisyklė galioja net ir tuo atveju, jei pilotas yra priverstas lenktynes pradėti iš techninio aptarnavimo zonos. Nuo kitų metų sportininkai, varžybas pradėsiantis iš techninio aptarnavimo zonos, galės naudoti visiškai naujas padangas.

Šiemet Italijoje K. Raikkonenas su naujomis padangomis pradėjo lenktynes iš techninio aptarnavimo zonos, nors kvalifikacijoje buvo patekęs į paskutinę važiavimų dalį. Už tai pilotas buvo nubaustas 10 sek. „stop/go“ bauda.


Komentarai (3)
Camicasee
| 11/11 22:44 Atsakyti
False start bauda tai man mistika vis tiek mistika, turėtų būti viena standartinė bauda ir jokių interpretacijų, kažkokia pieva šioje vietoje... Na, o, kad iš techninio aptarnavimo zonos startuojant gerai, kad spragą ištaisė...
maxpower
| 11/11 23:48 Atsakyti
Camicasee
11/11 22:44

False start bauda tai man mistika vis tiek mistika, turėtų būti viena standartinė bauda ir jokių interpretacijų, kažkokia pieva šioje vietoje... Na, o, kad iš techninio aptarnavimo zonos startuojant gerai, kad spragą ištaisė...

Su tuo false startu teisingiausia butu zinot tas ribas kiek tu ir kada gali pajudet nebutu jokiu interpretaciju
EičJey
| 11/12 08:45 Atsakyti
Tai matyt Sebo startas nebuvo "ribose", tiesiog nenorėjo duoti tokios žiaurios baudos :)
×

TOP naujienos