Ostino sprinte – nesunki M. Verstappeno pergalė

logo 2023 Spalio 22 d. 01:26, Getty Images/Red Bull Content Pool nuotr.

Šeštadienio popietę Ostine vainikavo JAV GP sprintas.

Sprintą nesunkiai laimėjo čempionato lyderis Maxas Verstappenas į savo taupyklę įsidėjęs papildomus 8 taškus.

Iki pirmojo posūkio Ostino trasoje vyko rimta konkurencija tarp Maxo Verstappeno, Charleso Leclerco bei Lewiso Hamiltono. Į antrą posūkį pirmas išvažiavo olandas, o antras – Hamiltonas, pranokęs „Ferrari“ lenktynininką.

Ambicijų sprinte nestokojo George'as Russellas, kuris po sprinto kvalifikacijos gavo 5 sek. baudą. Jis per pirmus ratus aplenkė ne vieną varžovą, įskaitant Oscarą Piastrį. Šis apsilenkimas buvo nelegalus dėl trasos ribų pažeidimo. Taip „Mercedes“ lenktynininkas gavo dar vieną 5 sek. baudą, šįkart galiojančią sprinto metu.

Sergio Perezas sprinto metu taip pat aplenkė Piastrį, kuriam JAV sprintas, skirtingai nuo Kataro, nenusisekė.

Carloso Sainzo JAV GP sprintas buvo permainingas. Iš pradžių ispanas pakilo per kelias pozicijas, o galiausiai dėl greičio stokos jas prarado Norrisui bei Perezui ir grįžo į savo pradinę, šeštą vietą.

Lewisas Hamiltonas tik per pirmus ratus laikėsi arčiau Maxo Verstappeno. Toliau „Red Bull“ žvaigždė ramiai važiavo dėl savo tikslo.

Daugkartinis pasaulio čempionas iš Didžiosios Britanijos visgi iškovojo svarbius 7 taškus, bendroje įskaitoje priartėdamas prie Sergio Perezo.

Gerą tempą sprinte demonstravęs Pierre'as Gasly iškovojo 2 pelnytus taškus.

19 ratų lenktynių metu vėl nuvylė „Aston Marton“ su Fernando Alonso ir Lance'u Strollu. Pastarasis sprinto iš viso neįveikė, o patyręs ispanas liko 13-as.

Sekmadienio lenktynių pradžia – 22 val. Priminsime, kad „pole“ poziciją iškovojo Charlesas Leclercas, o Maxas Verstappenas lenktynes pradės vos iš šeštos vietos.