Padangų konkurse dalyvaus ir „Bridgestone“

Padangų konkurse dalyvaus ir „Bridgestone“
logo 2023 Kovo 31 d. 19:36, Bridgestone Motorsports

Neseniai FIA paskelbė konkursą, kurio laimėtojas gaus teisę tiekti padangas „Formulei-1“ 2025-2027 metais su galimybe pratęsti ir 2028 metams. Jei anksčiau ši procedūra būdavo formali, nes „Pirelli“ neturėdavo konkurentų, tai šįkart situacija bus kur kas įdomesnė.

Vokiečių „Auto Motor und Sport“ rašo, kad apie sugrįžimą į „Formulę-1“ labai rimtai galvoja Japonijos padangų kompanija „Bridgestone“. Japonai iš pasaulio čempionato pasitraukė 2010 metais, todėl, jei jie susigundys ateiti, jie bus rimtu „Pirelli“ konkurentu.

Be to, dviejų padangų konkurso dalyvių buvimas bus naudingas „Liberty Media“, nes tai leis gauti kur kas palankesnes padangų tiekimo sąlygas – idealiu atveju, dvi bendrovės ims konkuruoti ir mažins tiekiamos produkcijos kainas.

Suinteresuotos pusės apie savo pageidavimą dalyvauti konkurse FIA turi pranešti iki gegužės vidurio. Paraiškų vertinimas užtruks iki birželio vidurio, o vėliau derybos bus rengiamos su tais kandidatais, kurių pasiūlymai sudomins federaciją.

Šaltiniai „Pirelli“ pranešė, kad konkurso finalas gali užtrukti iki vasaros pabaigos, vėliau laimėtojas turės būti patvirtintas „Fomrulės-1“ vadovybės ir FIA.

Pati „Pirelli“ oficialiai patvirtino, kad žada tęsti bendradarbiavimą su „Formule-1“. „Mes investavome į šį projektą labai daug pinigų ir resursų, - Melburne kalbėjo Milano kompanijos sporto direktorius Mario Isola. - Mums patinka būti „Formulėje-1“. Dabar šis sportas pergyvena labai gerus laikus. Ir mes stengsimės padaryti jį dar geresniu komandoms, pilotams ir FIA“.

„Bridgestone“ padangos „Formulėje-1“ debiutavo 1976 metais ir per tą laiką su jomis buvo iškovotos 175 pergalės ir 168 „pole“ pozicijos.Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. Darius Linkevicius 2284
2. Valode 2236
3. Beržas 2222
4. mantioras 2220
5. Tadas Misevičius 2218