„Pirelli“: mes įspėjome komandas nevažiuoti iki finišo

„Pirelli“: mes įspėjome komandas nevažiuoti iki finišo
logo Spalio 11 d. 00:01, Aston Martin F1

Padangų gamintojų atstovas Mario Isola po lenktynių Turkijoje sakė, kad nuvažiuoti visą distanciją Stambulo trasoje su vienomis tarpinėmis lietaus padangomis buvo labai pavojinga.

Pasibaigus lenktynėms „Mercedes“ pilotas Lewisas Hamiltonas buvo labai nepatenkintas, kad komanda pakvietė jį vėlyvam sustojimui keistis padangas, todėl jis prarado kelias pozicijas.

Pasak Hamiltono, jis jautė, kad gali su tomis pačiomis padangomis nuvažiuoti iki pat finišo. Estebanui Oconui iš tiesų pavyko su vienu komplektu pasiekti finišą, tačiau po varžybų buvo matyti, kad ant jo padangų jau buvo pradėjęs dėvėtis kordas.

„Pirelli“ atstovas sakė, kad jis apžiūrėjo Hamiltono padangas ir padarė išvadą, kad jos buvo absoliučiai susidėvėjusios.

„Pažiūrėjęs Lewso padangas, galiu pasakyti, kad jis nebūtų galėjęs ištempti iki finišo, kadangi jos buvo visiškai išeikvojusios visą resursą, - sakė M. Isola. - Ten jau visai nebuvo darbinio sluoksnio, vien karkasas, su kuriuo važiuoti neįmanoma. Privesti padangas iki tokios būklės yra labai pavojinga. Nors aš suprantu, kad tokiomis sąlygomis yra labai skaudu prarasti pozicijas“.

Po to Isola, žinoma, buvo paklaustas, o kaip tai pavyko padaryti Oconui.

„Skirtingų komandų boliduose padangos dėvisi netolygiai, taip pat tai priklauso nuo to, kiek pilotas agresyviai atakuoja lenktynių metu, bet pas visus lenktynininkus, kurie nuvažiavo iki finišo arba keitėsi padangas paskutiniuose ratuose, jos buvo iki galo nusitrynusios iki kordo.

Jau pas tuos, kurie keitėsi padangas 47-48 ratuose, padangos buvo visai nusitrynusios. Mes kalbėjome sportininkams, kad trasos danga lyginant su praėjusiais metais tapo kur kas agresyvesnė, sukibimas buvo geresnis, bet to, asfaltas buvo drėgnas, o ne visiškai šlapias. Aš patariau savo inžinieriams pranešti komandoms, kad jie kuo greičiau kviestų pilotus į boksus ir netemptų iki finišo, nes važiuoti su tokiomis padangomis buvo labai pavojinga“, - kalbėjo M. Isola.


Komentarai (0)
×

TOP naujienos