Prancūzijos GP lenktynėse - M. Verstappeno pergalė ir C. Leclerco avarija

logo 2022 Liepos 24 d. 17:30, Mercedes-Benz Grand Prix Ltd nuotr.

Prancūzijoje, Paul Ricard trasoje, surengtose F-1 lenktynėse dar vieną pergalę iškovojo „Red Bull“ sportininkas Maxas Verstappenas. Tuo tarpu kurį laiką varžybose pirmavęs Charlesas Leclercas patyrė avariją ir finišo nepasiekė.

C. Leclercas sėkmingai startavo ir išlaikė lyderio poziciją. Jam iš paskos važiavęs M. Verstappenas ne kartą naudojo DRS, tačiau ir su jos pagalba jam nesisekė aplenkti „Ferrari“ piloto. Bet kova dėl pirmos vietos ir pergalės baigėsi 18-ame rate, kai 11-ame posūkyje nesuvaldęs automobilio C. Leclercas išlėkė už trasos ribų ir trenkėsi į apsauginę sieną, taip baigdamas pasirodymą.

M. Verstappenas prieš varžovo incidentą spėjo atlikti savo pirmąjį sustojimą. Kai tai padarė ir kiti sportininkai, olandas atsidūrė pirmoje vietoje. Vėliau jam taip niekas ir nesugebėjo rimčiau pasipriešinti, tad sportininkas iškovojo dar vieną pergalę šių metų sezone ir dabar artimiausią varžovą lenktynininkų įskaitoje jau lenkia 63 taškais.

300-osiose savo F-1 lenktynėse startavęs Lewisas Hamiltonas nuo nugalėtojo atsiliko 10 sek. ir finišavo antras. Bet tai kol kas geriausias brito rezultatas šių metų sezone.

Ant paskutinio apdovanojimų pakylos laiptelio užlipo po atkaklios kovos „Red Bull“ atstovą Sergio Perezą įveikęs George‘as Russellas.

Iš 19-os pozicijos startavęs Carlosas Sainzas vienu metu buvo pakilęs iki trečios vietos. Bet varžyboms artėjant link pabaigos, „Ferrari“ jį pakvietė dar vienam sustojimui, kurio metu jis taip pat atliko 5 sek. baudą. Ispanas liko nepatenkintas tokiu komandos sprendimu, nes sustojimo metu prarado daug laiko ir ne vieną poziciją. Galų gale C. Sainzas finišavo penktas.

Šeštą - devintą vietas pasidalino „Alpine“ ir „McLaren“ sportininkai. Šeštoje vietoje finišavo Fernando Alonso, už savęs palikęs Lando Norrisą, komandos draugą Estebaną Oconą ir Danielį Ricciardo.

Paskutiniame rate komandos draugo Sebastiano Vettelio spaudimą atlaikęs Lance‘as Strollas finišavo dešimtas ir iškovojo paskutinį tašką.