Priešprieša „Formulėje-1“ auga (64)

Priešprieša „Formulėje-1“ auga
logo 2005 Sausio 30 d. 18:33
Penktadienį vykusiame FIA (Tarptautinės automobilių federacijos) pasitarime su „Formulės-1“ komandomis dėl 2008 metų taisyklių rengimo dalyvavo tik „Ferrari“ ekipa.
Federacijos prezidentas Maxas Mosley, „Ferrari“ vadovas Jeanas Todtas bei technikos direktorius Rossas Brawnas pakeitimus taisyklėse diskutavo dvi valandas.
„Šiandien išnagrinėjome nemažai informacijos, greičiausiai, daugiau nei, jei būtų dalyvavusios likusios komandos. Žymiai lengviau kalbėtis su viena komandų... Mums pasisekė, kad šiandien turėjome progą kalbėtis su ekipa, kuri pademonstravo, kad puikiai supranta „Formulę-1“ bei žino, kaip čia pasiekti sėkmę bei kiek tai kainuoja“, – po pasitarimo kalbėjo M.Mosley.
Susitikimas įvyko nepaisant to, kad prieš porą dienų iki jo likusios komandos paprašė jį atidėti. Ekipos tokį prašymą motyvavo nelauktai pasikeitusia situacija dėl išskirtinai tik su „Ferrari“ pratęstos Konkordo sutarties, reglamentuojančios komercinę „Formulės-1“ pusę, bei noru palaukti ir įsitikinti, kokį poveikį turės 2005 metų taisyklių pakeitimai. Kaip viena iš priežasčių taip pat buvo įvardinta tai, kad visos komandos, išskyrus „Ferrari“, „Formulėje-1“ dalyvauti yra įsipareigojusios iki 2007 metų pabaigos bei svarsto alternatyvių pirmenybių galimybę. Be to, šios devynios komandos prieš savaitę atvirai išreiškė įtarimus, kad FIA sąmoningai ar ne sudaro geresnes sąlygas „Ferrari“ komandai.
M.Mosley pareiškė, kad nesuprato tokio komandų žingsnio.
„FIA rengia taisykles 2008 metų sezonui, tai aišku kaip dieną. Kuo anksčiau jas parengsime, tuo visiems bus geriau. Anksčiau apie jas sužinos žmonės – mažiau jiems kainuos prie jų prisitaikyti. Mes privalome taisykles 2008 metų sezonui paskelbti dar iki 2005 metų pabaigos. Viskas, ką organizacija turi padaryti, ir ką ji padarys – konsultuosis su komandomis. Ką gi, jei jos to nenori, ką padarysi, daugiau mes nieko negalime padaryti“, – teigė FIA vadovas.
„Jei būčiau viena iš komandų, galvočiau taip: galbūt aš noriu dalyvauti „Formulėje-1“, o gal lenktyniauti alternatyviose pirmenybėse, rengiamose GPWC? Nepaisant savo abejonių, aš eičiau ir bandyčiau paveikti taisyklių kūrimo procesą, kad jis atitiktų mano interesus. Manau, mes, FIA, esame per dosnūs. Bernie (Ecclestone‘as, „Formulės-1“ komercijos teisių valdytojas – red. past.) teigia, kad taisykles turėtų sudarinėti tie, kas įsipareigojo dalyvauti. Tačiau, mano nuomone, reikia būti atviriems – visos „Formulės-1“ komandos gali dalyvauti šiame procese. Kai taisyklės bus sudarytos, jos galės nuspręsti, dalyvauti ar ne. Manau, tai teisingiausia“, – pridūrė prezidentas.
M.Mosley nuomone, GPWC esą rengiamos alternatyvios pirmenybės yra lakios fantazijos, o idėja pasmerkta žlugti.
„Šiuo metu visiems lengva švaistytis žodžiais. Galų gale, 2008-aisiais, visi dalyvaus čia („Formulėje-1“, – red. past.). Viskas susitvarkys savaime“, – teigė jis.
M.Mosley pranešė, kad balandžio 15 d. surengs pakartotinį susitikimą, kuriame, kaip jis tikisi, dalyvaus visos „Formulės-1“ komandos.

Komentarai (64)
Carlsbergas
| 03/13 18:39 Atsakyti
ir augs toliau jei taip ir toliau viskas klostysis
Raikkonenas
| 02/06 11:10 Atsakyti
Trenerio nuommonė labai įdomi
Raikkonenas
| 02/06 11:09 Atsakyti
Nu čia tai tikra nesamone padaryta
Papsius
| 02/02 17:35 Atsakyti
nu ka jau matyt FIA atsibodo f-1 tai nori kad kuo greiciau viskas uzsibaigtu ir ir kad f-1 liktu tik prisiminimas bet tokie dalykai nemirsta ir butu negerai kad pereitu i GPWC vat taip
Zakis
| 02/02 12:54 Atsakyti
Jau senai skaiciau naujienas :D
Mobil 1
| 02/01 15:08 Atsakyti
Betvarke...
Kimm.
| 02/01 12:53 Atsakyti
rmt cia nesamone pirma 9 komandos isskyrus ferrari susitaria riboti bandymus iki 30 dienu ferrari tipo bandys dar maziau arba jiem taip pat uzteks 30 dienu dabar kviecia del taisykliu atvirksciai ferrari viskas ok sutinka konsultuojasi kitos atsisako nu cia bispirdielas toj f-1!
goldenboy
| 01/31 17:49 Atsakyti
negali kaip zmones visu komandu vadovai ir FIA sueiti kartu ir pakalbet. dabar tai vienas kalba tai kitas, tai trecia suncia kelios komandos, kazkokia nesamone:/
T-Ervis
| 01/31 17:42 Atsakyti
Evka >> Dėl pinigų tai 100% gavo ir čia ne gandai tik suma gal nėra tiksli. Ferrari pati susikompromitavo žaisdama dvigubą žaidimą. Matai kai buvo organizuojami pirmi susitikimai tai kažkodėl Ferrari ant balto žirgo sedėjo."Thats may sound unlikely but Ferrary now become so politically isolated in F1 that people are begining to question whether the team realy is that important to the sport..." "Ferrary does need to come back to the F1 negatiating table at some point becouse even if Bernie pays 150mln upfront to the team the team wiil run out of money if it has to continue spending at the current rate..."
manpe
| 01/31 16:23 Atsakyti
Tikiuosi greitai baigsis tos kalbos del 2008 metu ir visi pagaliau pasirasys uz F1 ateiti.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas