R. Dennisas nepritaria lenktynių skaičiaus didinimui

R. Dennisas nepritaria lenktynių skaičiaus didinimui
logo 2007 Balandžio 10 d. 12:27, McLaren
„McLaren“ vadovas Ronas Dennisas išreiškė nepritarimą planams padidinti „Formulės-1“ lenktynių kiekį čempionato metu iki 20 varžybų. Brito teigimu, tai neleis tobulinti bolidų bei privers ekipas turėti ne vieną, o dvi personalo komandas, dirbačias lenktynių metu.
„Per artimiausius trejus metus pradėsime rengti lenktynes Pietų Korėjoje, Rusijoje ir Indijoje. Be to, 2009-aisiais lenktyniausime ir Abu Dabyje (Jungtiniuose Arabų Emyratuose – red. past.). Taigi, toje pasaulio dalyje (Artimuosiuose Rytuose – red. past.) vyks jau dvejos lenktynės. O dabar pradėjome kalbėti ir apie Singapūrą. Per artimiausius trejus metus tvarkaraštis išaugs iki 20 lenktynių. Jau kitais metais jų skaičius turėtų padidėti iki 18 ar 19“, - žurnalistams „Formulės-1“ planus atskleidė R. Dennisas.
„Manau, kad teisingiausias (lenktynių – red. past.) skaičius yra 17. Tai gana aštrus klausimas. Jei mes priimsime krūvą taisyklių, kurios taip visus apribos, kad bus atsisakyta bolidų tobulinimo, tada galėsime didinti lenktynių skaičių. Tačiau jei norime įdomių lenktynių, turi būti skirta pakankamai laiko tobulinti ar kurti bolidams“, - aiškino „McLaren“ vadovas.
„Laikas, kada lenktynės nevyksta, yra svarbiausias bolidų tobulinimui. Manau, kad turėtų būti bent keturi mėnesiai, kurių metu nėra lenktynių“, - pridūrė jis.
R. Denniso nuomone, padidinus per metus vykstančių „Formulės-1“ lenktynių skaičių, pirmenybės taptų pernelyg prisotintos ir prarastų dalį žiūrovų, kuriems taptų sunku susigaudyti tokioje gausybėje.
„Manau, kad futbolas yra pernelyg prisotintas – geriausias pavyzdys, kai sportas yra pernelyg prisotintas. Žmonėms sudėtinga stebėti futbolo įvykius, kai vyksta daugybė įvairaus lygio varžybų, ypač tais metais, kai vyksta pasaulio čempionatas“, - paaiškino „McLaren“ vadovas.
„Formulės-1“ čempionatas turi turėti labai aiškią pradžią ir labai aiškią pabaigą, ir tai tikrai pasiekiama, jei apsiribosime, pavyzdžiui, 18 lenktynių. Manau, tame yra prasmės, nes viršijus 18, dėl poveikio žmonių asmeniniam gyvenimui teks sudaryti dvi lenktynių metų dirbančiųjų komandas“, - dėstė savo nuomonę specialistas.
„Mūsų gretose yra nemažai žmonių, kurie išvyko į Australiją ir į namus grįš tik po lenktynių Bahreine. Tai penkios savaitės toli nuo namų. Tai ilgas laikas, labai ilgas laikas, dirbant įprastą darbą“, - pažymėjo jis.
„Formulės-1“ komercijos teisių valdytojo Bernie Ecclestone'o nuomone, palyginimas su futbolo nėra teisingas, mat šis sportas, jo tvirtinimu, toli gražu nėra prisotintas. Vieno iš lenktynių vadovų teigimu, lenktynių skaičių reikėtų didinti ilginant čempionato trukmę.
„Žmonės stebį futbolą, nors vyksta milijonai rungtynių. Tad, nežinau. Manau, kad turime padidinti pirmenybių trukmę. Šiuo metu turime keturis su puse mėnesio atostogų, tad galime pradėti čempionatą kiek anksčiau ir baigti kiek vėliau“, - pareiškė jis.
Šiemet „Formulės-1“ čempionatą sudaro 17 lenktynių. Praėjusiais metais jų vyko 18, o 2005 metais – 19.


Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. Darius Linkevicius 2284
2. Valode 2236
3. Beržas 2222
4. mantioras 2220
5. Tadas Misevičius 2218