Singapūro GP: įdomioji statistika

logo 2022 Spalio 04 d. 07:26, Pirelli

Keletas įdomių statistikos faktų po pasibaigusio Singapūro GP etapo...

Charlesas Leclercas laimėjo kvalifikaciją Singapūre, iškovodamas devintą „pole“ šiame sezone – praėjusį kartą tiek „pole“ „Ferrari“ turėjo 2001 metais, kai Michaelis Schumacheris laimėjo net vienuolika „pole“ pozicijų. Dabar monakietis turi 18 „pole“ per karjerą – tiek jų buvo iškovoję Kimis Raikkonenas, Renė Arnoux ir Mario Andretti.

Sergio Perezas kvalifikavosi antras, pasiekdamas geriausio rezultato nuo Azerbaidžano GP ir tik ketvirtą kartą sezone kvalifikacijoje aplenkė savo „Red Bull“ komandos partnerį Maxą Verstappeną.

Trečioji Lewiso Hamiltono vieta – geriausias jo rezultatas kvalifikacijoje šį sezoną.

Ketvirtoji Carloso Sainzo vieta – geriausias jo rezultatas Marina Bay trasoje.

Aštunta Maxo Verstappeno vieta - antras blogiausias jo rezultatas šiais metais po 10-tos pozicijos Vengrijoje.

Pirmą kartą po 2014 metų, kai jis lenktyniavo „McLaren“ sudėtyje, Kevinas Magnussenas prasimušė į kvalifikacijos finalinę dalį Singapūre.

George'as Russellas kvalifikavosi 11-tas ir trečią kartą šiais metais nepateko į kvalifikacijos finalą.

Trečią kartą per keturis pastaruosius etapus Valtteri Bottas iškrito iš kovos pirmoje kvalifikacijos dalyje – po 148 etapų, kuriuose jis stabiliai patekdavo į kitas dalis.

Laimėjęs lenktynes Singapūre, Sergio Perezas iškovojo antrą pergalę sezone ir ketvirtą karjeroje.

Perezas tapo antras po Sebastiano Vettelio 2011 metais, kurie viename sezone nugalėjo abejose miestų lenktynėse Monake ir Singapūre.

Perezas tapo 58-tu sportininku „Formulės-1“ istorijoje, kuris pirmavo nuo starto iki finišo. 57-tu buvo Leclercas, pirmavęs nuo starto iki finišo Australijoje šių metų pradžioje.

Charlesas Leclercas finišavo antras, tai buvo 21-as podiumas jo karjeroje – ir trečiasis paeiliui ir visais trim atvejais jis baigė lenktynes paskui „Red Bull“ pilotus. Aštuntą kartą karjeroje ir ketvirtą šiame sezone monakietis lenktynes užbaigė antras.

Carlosas Sainzas finišavo trečias – pirmą kartą po gegužės mėnesio Majamio GP du „Ferrari“ lenktynininkai užlipo ant podiumo – tada jie taip pat buvo antroje ir trečioje vietose.

„McLaren“ komanda pakartojo savo geriausią rezultatą šiemet, uždirbę 22 taškus – tiek pat jie gavo Emilijoje-Romanijoje balandį. Šis rezultatas leido „McLaren“ aplenkti „Alpine“ Konstruktorių įskaitoje ir susigrąžinti 4 vietą.

Penktoji Danielio Ricciardo vieta – geriausias jo šio sezono rezultatas ir pirmasis finišas penketuke po Saudo Arabijos'21.

Finišavęs šeštas, Lance'as Strollas pasiekė geriausio rezultato šiais metais. Anksčiau 2022 m. jis gaudavo taškus tik už dešimtas vietas.

Finišavęs septintas, Maxas Verastappenas nutraukė savo sėkmingiausią pasiekimą karjeroje iš penkių pergalių paeiliui. Norint tapti pasaulio čempionu kitame etape Japonijos Suzukos trasoje, jam reikia aplenkti Leclercą 8 taškais, o Perezą – 6 taškais.

Lewisas Hamiltonas iš visų savo 305 startų GP tik septintą kartą lenktynes užbaigė devintas.

„Alpine“ komanda nesugebėjo uždirbti taškų antrose lenktynėse paeiliui ir užleido ketvirtą vietą komandinėje įskaitoje „McLaren“ ekipai.