Singapūro GP lenktynėse sunkią pergalę iškovojo C. Sainzas

Singapūro GP lenktynėse sunkią pergalę iškovojo C. Sainzas
logo 2023 Rugsėjo 17 d. 18:00, Ferrari nuotr.

Lenktynėse su dramatišku finalu pirmąją pergalę šiais metais iškovojo „Ferrari“ komanda – Carlosas Sainzas finišo liniją kirto pirmas, iškart paskui jį finišavo „McLaren“ sportininkas Lando Norrisas, o Lewisas Hamiltonas su „Mercedes“ lenktynes baigė trečias. Paskutiniuose posūkiuose klaidą padarė kitas „Mercedes“ sportininkas George'as Russellas, kuris atsitrenkė į barjerą ir nebaigė lenktynių, nors prieš pabaigą važiavo trečioje pozicijoje.

Pirmą kartą per visą Singapūro GP istoriją į startą stojo tik 19 lenktynininkų. Lance'as Strollas kvalifikacijoje pateko į rimtą avariją, be negavo rimtų traumų, tačiau lenktynėse dalyvauti negalėjo, apie tai „Aston Martin“ pranešė sekmadienį ryte. Pamainos kanadiečiui ieškoti buvo per vėlu, atsarginiam lenktynininkui, norint dalyvauti lenktynėse, reikėjo dalyvauti treniruotėse arba kvalifikacijoje, todėl „Aston Martin“ atstovavo vienas Fernando Alonso.

Beveik visą savaitgalį pirmavo „Ferrari“ sportininkai. Carlosas Sainzas geriausius laikus rodė treniruotėse ir kvalifikacijoje, kurią laimėjo antrą kartą paeiliui. Pirmą kartą nuo paskutinio Rusijos GP 2021 metais abu „Red Bull“ pilotai nepateko į kvalifikacijos finalinę dalį.

Prieš startą „Alfa Romeo“ mechanikai pakeitė jėgos agregatą Guanyu Zhou bolide ir kinas startavo iš serviso juostos.

„Pirelli“ čia atvežė pačių minkščiausių sudėčių padangas – C3, C4 ir C5, tačiau ant slidaus asfalto dauguma pilotų skundėsi blogu sukibimu su asfaltu.

Iš pirmos eilės startavo Sainzas ir Russelas, iš antros – Leclercas ir Norrisas, iš trečios – Hamiltonas ir Magnussenas.

Leclercas, Tsunoda, Piastris ir Zhou pirmai atkarpai pasirinko minkštąsias padangas, Verstappenas, Perezas ir Bottas – kietąsias, likusieji važiavo su vidutinėmis.

Starto metu Sainzas išsaugojo pirmą poziciją, Leclercas pakilo iki antros vietos, Hamiltonas nukirto posūkį, aplenkdamas Russellą ir Norrisas, bet sugrąžino pozicijas. Tsunoda po kontakto su Perezu sustojo 14 posūkyje ir iškrito iš tolimesnės kovos.

Kai intervalai tarp pilotų būdavo mažiau nei sekundė, bolidai labai perkaisdavo, todėl inžinieriai prašė lenktynininkų palaikyti didesnius intervalus, o tai neleido kovoti dėl pozicijų ir beveik visi važiavo „DRS traukinyje“ be jokių lenkimų.

20 rate išvažiavo saugos automobilis dėl Sargeanto avarijos, kuris sugebėjo pasiekti boksus. Beveik visi pasikeitė padangas, o Leclerco sustojimas buvo nesklandus, dėl to pasikeitė pozicijos. Alonso gavo 5 sek. baudą už dvigubos baltos linijos kirtimą įvažiuojant į serviso zoną.

Alonso su senomis padangomis paskui save laikė didelę sportininkų grupę, kaip ir Perezas paskui save, bet aplenkti buvo neįmanoma. Visi saugojo padangas ir visai nekovojo dėl pozicijų.

Sainzas, Norrisas ir Leclercas pasirinko vieno sustojimo strategiją ir likus 10 ratų iki finišo jų padangos buvo nusidėvėjusios, o paskui juos važiavę Russellas ir Hamiltonas su naujomis padangomis vijosi lyderius laimėdami po 2 sek. kiekviename rate. Galiausiai 53 rate Russellas aplenkė Leclercą, o ratu vėliau tai padarė ir Hamiltonas.

Pabaigoje pirmavęs ketvertukas susirinko į labai glaustą grupę – visus juos skyrė tik 0,6 sek. Paskutiniame rate Russellas atsitrenkė į barjerą antrame sektoriuje, padaręs klaidą ir nebaigė šių ilgų ir sunkų lenktynių.

Startavęs iš „pole“, Sainzas laimėjo lenktynes. Tai antroji ispano pergalė karjeroje. Pirmą kartą šiais metais pergalė atiteko ne „Red Bull“ sportininkui. Debiutantas Liamas Lawsonas finišavo 9-tas ir iškovojo pirmuosius taškus „Formulėje-1“.

Jau kitą savaitgalį įvyks Japonijos GP etapas. Laikai labai ankstyvi, prireiks žadintuvų, lenktynės sekmadienį startuos 8 val. Lietuvos laiku.

Vt.

Pilotas

Laikas

RataiPrimename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. f1a 1005
2. mantioras 1001
3. Tadux15 1000
4. Kęstutis Šimkus 991
5. Giriby 983