Sprintą Katare laimėjo O. Piastris, M. Verstappenas tapo čempionu (64)

Sprintą Katare laimėjo O. Piastris, M. Verstappenas tapo čempionu
logo 2023 Spalio 07 d. 21:13, Getty Images/Red Bull Content Pool nuotr.

Gana permainingose ir įdomiose sprinto lenktynėse Losailo trasoje nugalėjo pasaulio čemponato debiutantas Oscaras Piastris su „McLaren“ bolidu, antras finišavo Maxas Verstappenas, o trečias – kitas „McLaren“ lenktynininkas Lando Norrisas. „Red Bull“ lyderis M. Verstappenas, pelnęs sprinte 7 taškus, pirma laiko tapo tris kartus pasaulio čempionu.

Šeštadienio sprinto Katare visi laukė su ypatingu įdomumu. Automobilių sporto istorijoje yra buvę faktų, kad čempiono titulo likimas spręsdavosi ne lenktynėse, o šiemet taip ir atsitiko dėl „Liberty Media“ naujovės – sprinto lenktynių. Šį formatą daug kas kritikavo, tarp jų buvo ir Maxas Verstappenas, kuriam šiandien pakako finišuoti šeštam, kad pirma laiko užsitikrintų trečią pasaulio čempiono titulą.

Šį savaitgalį buvo netikėtų problemų su padangomis, bet trumpoms sprinto lenktynėms įtakos tai neturėjo.

Su minkštosiomis padangomis sprinte startavo Russellas, Sainzas, Leclercas, Alonso, Oconas, Gasly ir Strollas. Visi likusieji – su vidutinėmis. Minkštesnės padangos garantavo didesnį pranašumą lenktynių pradžioje, bet greitai jos prarado efektyvumą.

Starto metu Piastris išsaugojo lyderystę, Verstappenas praleido tris bolidus, Norrisas nusirito žemyn, o Lawsonas įstrigo smėlyje nuo kitos mašinos prisilietimo. Pasirodė saugos automobilis.

Po vieno rato buvo paskelbtas restartas, Russellas aplenkė Piastrį.

Vėliau iš trasos išlėkė Sargeantas ir pasitraukė iš lenktynių. Antrą kartą pasirodė saugos automobilis.

Aštuntame rate paskelbtas restartas. Russellas išsaugojo pirmą poziciją. Sainzas atakavo Piastrį kovoje dėl antros vietos, bet Oscaras nepasidavė.

9 rate Verstappenas aplenkė Leclercą kovoje dėl 4 vietos, o 10 rate – ir Sainzą dėl trečios.

Minkštosios padangos greitai prarado efektyvumą ir 11 rate Piastris aplenkė Russellą kovoje dėl lyderio pozicijos. Hamiltonas aplenkė Gasly ir pakilo į 8 vietą.

Perezas ir Oconas su juos abu bandžiusiu aplenkti Hulkenbergu pateko į „sumuštinį“ ir pasitraukė iš kovos. Jau pasitraukus Perezui, Verstappenas iš anksto tapo pasaulio čempionu – jau trečią kartą paeiliui.

Russellas norėjo važiuoti į boksus – padangos visiškai prarado sukibimą, bet iki finišo buvo likę keli ratai, todėl inžinierius jam pasakė likti trasoje. Perezo bolido maršalai niekaip negalėjo pašalinti, Hulkenbergas pasuko į boksus ir pasitraukė iš lenktynių.

15 rate vėl paskelbtas restartas. Iki finišo buvo likę 4 ratai, Piastris išsaugojo lyderio poziciją.

16 rate Verstappenas aplenkė Russellą ir pakilo į antrą vietą.

18 rate Norrisas aplenkė Russellą kovoje dėl 3 vietos.

Verstappenui pasivyti Piastrio taip ir nepavyko. Piastris iškovojo pirmą pergalę savo karjeroje, nors tai ir nebuvo GP lenktynės.

Vt.

Pilotas

Laikas

Ratai

TaškaiKomentarai (64)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
YZF
IP: 20135ae | 10/07 21:36 Atsakyti
mrf
10/07 21:34

šito čempiono ir šitos komandos niekada nei vertinsiu nei gerbsiu b... skaityti daugiau

Nei tu matytum nei ka. Buvai heiteris iki 2021 sezono, tokiu ir likai po jo. Jeigu neutraliai ivertintum VISA 2021 sezona ir tai kaip jame Max'as vaziavo (visuose etapuose) tai neverktum cia jog taranuotojas negavo eilinio titulo.
Komentatorius
IP: beb5dda | 10/07 21:22 Atsakyti
SmoothOperator
10/07 21:16

Nu mersfaniai, laukiam jusu irodymu, kad ir sita titula sucheatino Max... skaityti daugiau

Na turint noro, visada galima įrodyti, kad kažkieno cheatiniai 6+1 titulai, tai tik dėl nelegalių/slaptų pirelli padangų bandymų 2013 metais ;) O šiaip tai didžiausi sveikinimai Liusfaniam, jūsų dievuką 3 kart iš eilės kažkoks šveplius su limonadu padarė :D
a99
IP: 7cca019 | 10/07 21:47 Atsakyti
mrf
10/07 21:34

šito čempiono ir šitos komandos niekada nei vertinsiu nei gerbsiu b... skaityti daugiau

"... MV „laimėto“ titulo, kuris oficialiai yra pripažintas, kaip atitekęs dėl Massi klaidos". Oficialiai yra pripažinta, kad Verstapenas 2021 titulą laimėjo sąžiningai, pagal taisykles. Oficialiai yra pripažinta, kad Massi taisyklių nepažeidė tose lenktynėse. Bet Hamiltono fanai skleidė, skeidžia ir toliau skleis dezinformaciją apie "oficialią" versiją. Mane stebina tik tai, kad kiti F-1 fanai patiki tokia dezinformacija ir įtiki, kad Verstapenas iš tikrųjų dėl kažkokios Massi klaidos tapo čempionu. Čia maždaug "kas garsiau šaukia, to teisybė".
SmoothOperator
IP: a946f1c | 10/07 21:16 Atsakyti
Nu mersfaniai, laukiam jusu irodymu, kad ir sita titula sucheatino Maxas ir limonadiniai.
Guli guli
IP: 02331a0 | 10/07 21:17 Atsakyti
Nu ką, sveikiname čyterių komandą ir feikinį čempioną! Kada nors gal iškovos tikrą titulą..
…….
IP: d398528 | 10/07 21:17 Atsakyti
Labai dėl abiejų džiaugiuosi, gal Piastri per du sezonus dar spės užaugti rimtu konkurnetu Max’ui. Na, o dabar laukiam aliuminio folijų verksmų.
mrf
IP: 65f18e7 | 10/07 21:34 Atsakyti
SmoothOperator
10/07 21:16

Nu mersfaniai, laukiam jusu irodymu, kad ir sita titula sucheatino Max... skaityti daugiau

šito čempiono ir šitos komandos niekada nei vertinsiu nei gerbsiu būtent dėl to pirmo su MV „laimėto“ titulo, kuris oficialiai yra pripažintas, kaip atitekęs dėl Massi klaidos. nebūtų to buvę, matytume, kaip gimsta tikras naujas čempionas.
×

TOP naujienos

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. smash1981 0
2. Raime 0
3. Rimantas Sagatas 0
4. Mindaugas Riškus 0
5. Simas Gendvilas 0