Teismas panaikino N. Piquet baudą už L. Hamiltono rasistinius įžeidinėjimus

Teismas panaikino N. Piquet baudą už L. Hamiltono rasistinius įžeidinėjimus
logo 2023 Spalio 14 d. 16:45, Imago-Images

Brazilijos teismas pranešė, jog Nelsonui Piquet panaikinta bauda, kuri buvo skirta už rasistines pastabas Lewiso Hamiltono atžvilgiu.

N. Piquet rasistinį terminą, kalbėdamas apie L. Hamiltoną, panaudojo, po to kai britas 2021-aisias Didžiosios Britanijos GP susidūrė su Maxu Verstappenu.

Būtent su pastarųjų trejų metų čempionu draugauja N. Piquet dukra Kelly Piquet, todėl 71-erių brazilas palaiko „Red Bull“ sportininką.

Į teismą N. Piquet padavė ne pats L. Hamiltonas, o Brazilijos žmogaus teisių ir LGBT aktyvistai.

Jam buvo skirta 800 tūkst. svarų sterlingų viršijanti bauda, tačiau dabar ši bauda yra panaikinta, kadangi teismas nusprendė, jog N. Piquet žodžiuose nebuvo „neapykantos demonstravimo“.

N. Piquet L. Hamiltoną pavadino „neguinho“. Išvertus iš portugalų kalbos, šis terminas reiškia – „mažasis juodaodis“, tačiau teismo teigimu, nors ir aiški šio termino pavartojimo potekstė, terminas yra naudojamas ir šnekamojoje kalboje, todėl tai nėra pakankamas pagrindas skirti baudą.

Taip pat brazilas, kalbėdamas apie L. Hamiltoną, leido suprasti, jog, jo nuomone, septyniskart čempionas užsiima lytiniais santykiais analiniu būdu. Už tai jis buvo kaltinamas homofobija, tačiau teismas tai užginčijo, kadangli analinis seksas yra galimas ir heteroseksualiuose santykiuose.Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. Darius Linkevicius 2284
2. Valode 2236
3. Beržas 2222
4. mantioras 2220
5. Tadas Misevičius 2218