Variklių gamintojai bando keisti „Formulės-1“ taisykles (28)

Variklių gamintojai bando keisti „Formulės-1“ taisykles
logo 2006 Gegužės 24 d. 18:57, BMW
„Formulės-1“ komandoms variklius tiekiantys gamintojai tikisi, kad jau šį savaitgalį pavyks pasiekti kompromisą dėl prieštaringai vertinamos 2008 metų sezonui numatytos variklių homologavimo taisyklės.
Neseniai vykusiame „Formulės-1“ sporto darbo grupės susitikime dauguma komandų balsavo už tai, kad šis prieštaringai vertinamas draudimas tris metus iš eilės tobulinti variklius būtų atšauktas. Tarptautinė automobilių federacija (FIA) į šį ekipų susitarimą neatkreipė dėmesio, tvirtindama, kad šio taisyklių punkto keisti nebegalima, nes komandos pateikdamos paraiškas esą jau sutiko dalyvauti tokiame čempionate.
Nepaisant to, „Formulėje-1“ dalyvaujantys automobilių gamintojai jau šį savaitgalį FIA pateiks naują pasiūlymą dėl variklių naudojimo nuo 2008 metų sezonui, kuris, kaip tikimasi, federacijai bus priimtinas. Svarbiausia, kad naujasis pasiūlymas bus remiamas ir „Ferrari“ komandos, kuri palaikė federacijos pasiūlytą draudimo tobulinti variklius idėją.
BMW autosporto vadovo Mario Theisseno teigimu, automobilių gamintojai siūlo kompromisą – neleisti tobulinti tik kai kurių variklio dalių, tačiau apriboti bendrą sezone naudojamų variklių skaičių.
„Manau, kad mūsų nuomonės skiriasi nedaug. Visi automobilių gamintojai svarsto idėją kaip sumažinti kaštus kuriant ir gaminant variklius, jei tam tikriems laikotarpiams homologuotume tik kai kurias variklio dalis“, - pareiškė M.Theissenas.
„Tai subalansuotas pasiūlymas, vadovaujantis juo ir uždraudus tobulinti kai kurias variklio sritis, būtų pasiekti kaštų mažinimo tikslai. Šiuo metu baigiame rengti pasiūlymą ir tikimės jį pateikti FIA jau šį savaitgalį Monake“, – aiškino BMW autosporto vadovas.
Mercedes“ autosporto vadovas Norbertas Haugas dėl naujojo pasiūlymo taip pat buvo nusiteikęs optimistiškai.
„Kartu automobilių gamintojai sugalvojo geresnę idėją, kuri labiau atitinka sporto dvasią bei leidžia sutaupyti pinigų“, – teigė jis.
„Formulės-1“ komandos paprasta balsų dauguma taisykles gali keisti iki šių metų birželio 30 dienos.

Komentarai (28)
Poncix
| 05/24 19:02 Atsakyti
Nu jaj uzsaldys bus nesamone jau tie varikliai
West
| 05/24 19:10 Atsakyti
Fia atsiklaus fiato jei viskas gerai ir jie nepriestarauja pakeitimai bus priimti
Traffic
| 05/24 19:43 Atsakyti
West>>> nepradek. O seip noreciau kad ta nesamoninga taisykle su varikliu homologavimu 3 metam nepralystu.
ALEX-GSM
| 05/24 19:59 Atsakyti
Aš irgi prieš tą nesamonę. Reikia galvot ne tik apie kaštų mažinimą, bet ir apie tai ar fanams tai patiks.
larky
| 05/24 20:16 Atsakyti
west >>> jei ferrariams nepatiks tai jie ir pasakys NE! ojei patiks tai tada ir vaziuos su tokiom taisyklem nes jei viena komanda nesutinka tai ir pize
Ezhiukas 7
| 05/24 20:23 Atsakyti
ot varo! sake kad komandos turi pasirasyti tam kad veliau galetu iki galo koreguoti taisykles ir sukurti viska tobulai, bet vat dabar sako kad pasirasydami sutikot su tuo kas yra!... nenormalus...
Donis27
| 05/24 20:47 Atsakyti
West> atejai paspangti? pradedam davai dabar visi spangti.Kodel nepasiklaus West? Rukai West?
Madonnnna
| 05/24 20:55 Atsakyti
Donis27> liux :D
kestuiis4
| 05/24 21:20 Atsakyti
negalima uzdrausti ir tiek :)
IRAs
| 05/24 21:30 Atsakyti
West>> perskaityk straipsnį atidžiau. Šiaip kitame tinklapyje sakoma 'mes paruošėme kompleksą pasiūlymų, kuriuose dalyvavo visi variklių gamintojai, tame tarpe Ferrari ir Cosworth.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas