Variklių gamintojai bando keisti „Formulės-1“ taisykles (28)

Variklių gamintojai bando keisti „Formulės-1“ taisykles
logo 2006 Gegužės 24 d. 18:57, BMW
„Formulės-1“ komandoms variklius tiekiantys gamintojai tikisi, kad jau šį savaitgalį pavyks pasiekti kompromisą dėl prieštaringai vertinamos 2008 metų sezonui numatytos variklių homologavimo taisyklės.
Neseniai vykusiame „Formulės-1“ sporto darbo grupės susitikime dauguma komandų balsavo už tai, kad šis prieštaringai vertinamas draudimas tris metus iš eilės tobulinti variklius būtų atšauktas. Tarptautinė automobilių federacija (FIA) į šį ekipų susitarimą neatkreipė dėmesio, tvirtindama, kad šio taisyklių punkto keisti nebegalima, nes komandos pateikdamos paraiškas esą jau sutiko dalyvauti tokiame čempionate.
Nepaisant to, „Formulėje-1“ dalyvaujantys automobilių gamintojai jau šį savaitgalį FIA pateiks naują pasiūlymą dėl variklių naudojimo nuo 2008 metų sezonui, kuris, kaip tikimasi, federacijai bus priimtinas. Svarbiausia, kad naujasis pasiūlymas bus remiamas ir „Ferrari“ komandos, kuri palaikė federacijos pasiūlytą draudimo tobulinti variklius idėją.
BMW autosporto vadovo Mario Theisseno teigimu, automobilių gamintojai siūlo kompromisą – neleisti tobulinti tik kai kurių variklio dalių, tačiau apriboti bendrą sezone naudojamų variklių skaičių.
„Manau, kad mūsų nuomonės skiriasi nedaug. Visi automobilių gamintojai svarsto idėją kaip sumažinti kaštus kuriant ir gaminant variklius, jei tam tikriems laikotarpiams homologuotume tik kai kurias variklio dalis“, - pareiškė M.Theissenas.
„Tai subalansuotas pasiūlymas, vadovaujantis juo ir uždraudus tobulinti kai kurias variklio sritis, būtų pasiekti kaštų mažinimo tikslai. Šiuo metu baigiame rengti pasiūlymą ir tikimės jį pateikti FIA jau šį savaitgalį Monake“, – aiškino BMW autosporto vadovas.
Mercedes“ autosporto vadovas Norbertas Haugas dėl naujojo pasiūlymo taip pat buvo nusiteikęs optimistiškai.
„Kartu automobilių gamintojai sugalvojo geresnę idėją, kuri labiau atitinka sporto dvasią bei leidžia sutaupyti pinigų“, – teigė jis.
„Formulės-1“ komandos paprasta balsų dauguma taisykles gali keisti iki šių metų birželio 30 dienos.

Komentarai (28)
gardi
| 05/26 15:06 Atsakyti
nu baikit mushtis :D svarbiausia F1
ZemaPavara
| 05/25 15:51 Atsakyti
o tu Metallica vapse zasinas kaip ir daugelis cia visokiu asilu duoda pakuomentut cia ir patys nesuvokia nezino ka raso cia ne mums komentuot ir isreiksti nuomones apie F1
Metallica
| 05/25 15:32 Atsakyti
Fiat- yra puliniai !
Magpie
| 05/25 13:29 Atsakyti
FIAT daro Mercus ir kitus, va čia tai bajeris :D
Magpie
| 05/25 13:28 Atsakyti
O jums neatrodo, kad visus moderatorius reiktų irgi baninti, nes jie, kai banina kitus, nurodineja?

Čia retorinis klausimas buvo, nes moderatoriai gali prisikabinti, kad kažką persistengiu :)

sarasand
| 05/25 11:57 Atsakyti
Nezinau kaip reaguosit,bet ash turiu pasiulymą remtis WRC praktika ir riboti variklio galingumą.
Rolex
| 05/25 10:42 Atsakyti
West> patinka vadint ferrarius Fiat? O patinka kai Fiatas padaro tavo megstama komanda?:D Vadink nors ir ZAZ, dar juokingiau bus kai zazai padarys mersedesus ir renault :D

O su tais varikliais tai FIA pati jauciu nebesupranta ko nori is F1 taip daznai drastiskus sprendimus priimdama.
IRAs
| 05/25 08:59 Atsakyti
sss> tai šiame tinklapyje taip parašyta, aš vienu informacijos šaltiniu nepasikliauju, todėl naudoju kelis, ką kitame rašo gali perskaityti ankščiau rašytoje žinutėje, deja ten nerašo "svarbiausia" ar "nesvarbiausia".
Dajozas
| 05/25 08:14 Atsakyti
Nori sulyginti visas komandas..noras aiskus,bet ar naudingas?
Andrejus
| 05/25 08:12 Atsakyti
Tai jau geresnis pasiulymas nei kad visiskas draudimas tobulinti varikli...
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas