Vengrijoje vykusioje kvalifikacijoje „pole“ iškovojo S. Vettelis

logo 2017 Liepos 29 d. 16:02, Ferrari

„Ferrari“ lenktynininkas Sebastianas Vettelis iškovojo „pole“ poziciją šiandien Vengrijoje vykusioje F-1 kvalifikacijoje. Vokietis greičiu pranoko antroje ir trečioje vietoje likusius Kimį Raikkoneną ir Valtterį Bottą.

S. Vettelis buvo greičiausias šiandien vykusioje treniruotėje. Greičio sportininkas nestokojo ir pirmoje kvalifikacijos dalyje, o antroje pirmasis tarp dalyvių vieną ratą įveikė greičiau nei per 1 min. ir 17 sek.

„Ferrari“ lenktynininkas paskutinėje važiavimų dalyje pirmuoju bandymu vieną ratą įveikė per 1 min. 16,276 sek. Kaip paaiškėjo vėliau, tokio rezultato pakako „pole“ pozicijai iškovoti.

S. Vettelio komandos draugas K. Raikkonenas pirmuoju bandymu įveikdamas greitąjį ratą suklydo pirmame posūkyje ir vienu metu buvo nukritęs į penktą vietą. Bet kvalifikacijos pabaigoje suomiui pavyko pagerinti rezultatą ir pakilti į antrąją vietą. Sportininkas mažiau nei dviem dešimtosiomis sekundės dalimis atsiliko nuo S. Vettelio.

Šiandien vykusioje kvalifikacijoje ne kartą klydo Lewisas Hamiltonas. „Mercedes“ pilotas tiek antroje, tiek trečioje kvalifikacijos dalyje ketvirtame posūkyje buvo išlėkęs už trasos ribų. Tarp „Mercedes“ pilotų šį kartą geriausiai pasirodė Valtteri Bottas, iškovojęs trečią startinę poziciją. Tuo tarpu L. Hamiltonas turėjo tenkintis ketvirta vieta.

Viena dešimtąją sekundės dalimi nuo L. Hamiltono atsilikęs „Red Bull“ pilotas Maxas Verstappenas kvalifikaciją baigė penktas. Vos 0,021 sek. nuo komandos draugo atsiliko Danielis Ricciardo, kuris šiandien vykusių treniruočių metu didžiąją laiko dalį dėl hidraulikos gedimo praleido garaže.

Į greičiausiųjų dešimtuką vėl pavyko prasibrauti „Renault“ pilotui Nico Hulkenbergui. Vokietis užfiksavo septintą rezultatą, bet dėl pavarų dėžės keitimo skirtos baudos sportininkas rytojaus lenktynes pradės iš dvyliktos pozicijos.

N. Hulkenbergas kvalifikacijoje aplenkė abu „McLaren“ lenktynininkus - Fernando Alonso ir Stoffelį Vandoorne‘ą. Pastarasis antroje kvalifikacijoje iš eilės pateko į greičiausiųjų dešimtuką.

Pirmą kartą po ilgos pertraukos už F-1 bolido vairo sėdęs Paulas di Resta šiandien vykusioje kvalifikacijoje įveikė 107 proc. ribą, tad galės startuoti rytojaus lenktynėse. Tik Marcusą Ericssoną aplenkęs sportininkas iškovojo devynioliktą startinę poziciją.