A. Newey norėjo dirbti su Alonso ir Hamiltonu (9)

A. Newey norėjo dirbti su Alonso ir Hamiltonu
logo Rugsėjo 27 d. 17:32, Getty Images/Red Bull Content Pool nuotr.

Vyriausiasis „Red Bull“ technikos direktorius Adrianas Newey prie dabartinės komandos prisijungė dar 2006 metais. Per tą laiką jis ne kartą atmetė „Ferrari“ pasiÅ«lymus.

Kaip dabar tvirtina pats specialistas, jis „emociškai“ apgailestauja, jog taip savęs ir neišbandė „Scuderia“ organizacijoje, be to, jam apmaudu, kad per karjerą neturėjo galimybės dirbti su Fernando Alonso ir Lewisu Hamiltonu.

„Ferrari“ į mane kreipėsi dar tais laikais, kai dirbau „IndyCar“. Sulaukiau jų pasiÅ«lymų 1993-ais ir 2014-ais metais. PasiÅ«lymas 1993-ais metais buvo labai viliojantis. Aš nuvykau pas juos, kai Jeanas Todtas buvo tik pradėjęs dirbti. Pamenu, kaip jis kalbėjo apie tai, ar „Ferrari“ turėtų samdyti Michaelį Schumacherį, ar ne. Jie klausė manęs, ar mano nuomone, tai gera idėja“, - pasakojo A. Newey.

Visgi, britas nusprendė atmesti šÄ¯ pasiÅ«lymą, kadangi darbas skirtingose valstybėse jam kainavo pirmąją santuoką, todėl jis nenorėjo rizikuoti. O paklaustas ar bÅ«tų sutikęs dirbti „Ferrari“, jei organizacija bÅ«tų sudariusi sąlygas įkurti gamyklą jo gimtinėje, A. Newey sakė, kad to nesvarstė.

„Niekuomet sau neuždaviau tokio klausimo ir nemanau, kad tą reikia daryti. Jei ketinate eiti dirbti į „Ferrari“, reikia suprasti, jog tai yra italų komanda. Netikiu idėja, jog galima turėti tyrimų ir projektavimo centrą kitoje šalyje, nei komandos pagrindinė bÅ«stinė. Taip, mÅ«sų dukterinė „AlphaTauri“ veikia per dvi šalis, bet asmeniškai tokia koncepcija netikiu“, - kalbėjo „Red Bull“ atstovas.

2014-aisias, prasidėjus 1,6 litro turbo hibridinių variklių erai, sulaukęs dar vieno „Ferrari“ kvietimo, A. Newey buvo patenkintas savo role „Red Bull“. Visgi, jis pripažino, jog variklių tiekėjo „Renault“ požiÅ«ris jį privertė mąstyti apie pokyčius.

„2014-aisias mano diskusijos su „Ferrari“ vyko tik iš nusivylimo. Tikrai nenorėjau pasitraukti, bet buvome tokioje padėtyje, kad „Renault“ tiesiog nebuvo sukÅ«rusi konkurencingo variklio. Pirmais metais taip nutinka. Tuomet galvoji – viskas gerai, juk pirmi metai, o klaidų darome visi.

Tačiau mes bandėme tartis su buvusiu „Renault“ direktoriumi Carlosu Ghosnu. Tą darė Christianas Horneris, Helmutas Marko ir asmeniškai aš, tačiau jis pasakė, jog F1 jo nedomina. Jis sakė, jog F1 dirba tik todėl, kad taip jam pataria rinkodaros konsultantai ir ši situacija buvo tikrai slegianti“, - atviravo A. Newey.

Paklaustas ar nesigaili, jog karjeroje taip ir neišbandė savęs „Ferrari“, A. Newey pripažino, jog šis klausimas jam turi tam tikrą emocinį atspalvį. 

„Emociškai, iki tam tikros ribos, pamąstau apie tai, jog galėjau dirbti „Ferrari“. Tačiau taip pat aš pamąstau ir apie tai, jog darbas su Fernando ir Lewisu taip pat bÅ«tų nuostabus dalykas. Tačiau taip tiesiog neįvyko. Kartais viskas tiesiog taip susiklosto, kai situacijos neišsipildo dėl įvairių aplinkybių“, - kalbėjo „Red Bull“ bolidų krikštatėviu vadinamas A. Newey.Komentarai (9)
Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
Dėkui
IP: b3be6ca | 09/27 18:14 Atsakyti
Adminai, dėkui, įdomus straipsnis
egis013
IP: d95347c | 09/27 21:52 Atsakyti
norėjo dirbti su geriausiais, o teko dirbti su kuo teko ...
casey
IP: 31ad5dd | 09/28 08:53 Atsakyti
Legenda. Red Bull laukia didziausia misija kai reikes ji pakeisti, daug sansu, jog nusimato Ferrari likimas po Browno.
Klepsidra
IP: f493dd1 | 09/28 09:04 Atsakyti
kam idomu daugiau ka sake - cia yra tiesiog istrauka is Beyond the Grid podcasto.
Apie darba su Alonso daugiau gali pakomentuoti Arnius ir F.666 eGZpertai
rasytojelis
IP: 85f0e13 | 09/27 22:14 Atsakyti
Sennos šmėkla vistiek persekioja.
Klepsidra
IP: f493dd1 | 09/28 14:00 Atsakyti
eur
09/28 13:37

Visiems tas ferarri kaip kokia smekla, visi tarsi nori ten dirbti ir p... skaityti daugiau

taip, Schumis vadovavo komandai
Helis
IP: 7d58bd4 | 09/27 20:26 Atsakyti
Newey'o klausia, ar reikėjo samdyt Schumacherį, Hamiltonas vyksta į Mercedes gamyklą pažiūrėt, ar vykdomi jo nurodymai bolidą kuriant. Gal geriau savo taletą sutelkt ten, kur jo ribos tiesiog?
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. blaster 3840
2. berta 3792
3. avon 3774
4. redworm 3763
5. Valerijonas 3749