A. Newey norėjo dirbti su Alonso ir Hamiltonu

A. Newey norėjo dirbti su Alonso ir Hamiltonu
logo 2023 Rugsėjo 27 d. 17:32, Pixabay

Vyriausiasis „Red Bull“ technikos direktorius Adrianas Newey prie dabartinės komandos prisijungė dar 2006 metais. Per tą laiką jis ne kartą atmetė „Ferrari“ pasiÅ«lymus.

Kaip dabar tvirtina pats specialistas, jis „emociškai“ apgailestauja, jog taip savęs ir neišbandė „Scuderia“ organizacijoje, be to, jam apmaudu, kad per karjerą neturėjo galimybės dirbti su Fernando Alonso ir Lewisu Hamiltonu.

„Ferrari“ į mane kreipėsi dar tais laikais, kai dirbau „IndyCar“. Sulaukiau jų pasiÅ«lymų 1993-ais ir 2014-ais metais. PasiÅ«lymas 1993-ais metais buvo labai viliojantis. Aš nuvykau pas juos, kai Jeanas Todtas buvo tik pradėjęs dirbti. Pamenu, kaip jis kalbėjo apie tai, ar „Ferrari“ turėtų samdyti Michaelį Schumacherį, ar ne. Jie klausė manęs, ar mano nuomone, tai gera idėja“, - pasakojo A. Newey.

Visgi, britas nusprendė atmesti šÄ¯ pasiÅ«lymą, kadangi darbas skirtingose valstybėse jam kainavo pirmąją santuoką, todėl jis nenorėjo rizikuoti. O paklaustas ar bÅ«tų sutikęs dirbti „Ferrari“, jei organizacija bÅ«tų sudariusi sąlygas įkurti gamyklą jo gimtinėje, A. Newey sakė, kad to nesvarstė.

„Niekuomet sau neuždaviau tokio klausimo ir nemanau, kad tą reikia daryti. Jei ketinate eiti dirbti į „Ferrari“, reikia suprasti, jog tai yra italų komanda. Netikiu idėja, jog galima turėti tyrimų ir projektavimo centrą kitoje šalyje, nei komandos pagrindinė bÅ«stinė. Taip, mÅ«sų dukterinė „AlphaTauri“ veikia per dvi šalis, bet asmeniškai tokia koncepcija netikiu“, - kalbėjo „Red Bull“ atstovas.

2014-aisias, prasidėjus 1,6 litro turbo hibridinių variklių erai, sulaukęs dar vieno „Ferrari“ kvietimo, A. Newey buvo patenkintas savo role „Red Bull“. Visgi, jis pripažino, jog variklių tiekėjo „Renault“ požiÅ«ris jį privertė mąstyti apie pokyčius.

„2014-aisias mano diskusijos su „Ferrari“ vyko tik iš nusivylimo. Tikrai nenorėjau pasitraukti, bet buvome tokioje padėtyje, kad „Renault“ tiesiog nebuvo sukÅ«rusi konkurencingo variklio. Pirmais metais taip nutinka. Tuomet galvoji – viskas gerai, juk pirmi metai, o klaidų darome visi.

Tačiau mes bandėme tartis su buvusiu „Renault“ direktoriumi Carlosu Ghosnu. Tą darė Christianas Horneris, Helmutas Marko ir asmeniškai aš, tačiau jis pasakė, jog F1 jo nedomina. Jis sakė, jog F1 dirba tik todėl, kad taip jam pataria rinkodaros konsultantai ir ši situacija buvo tikrai slegianti“, - atviravo A. Newey.

Paklaustas ar nesigaili, jog karjeroje taip ir neišbandė savęs „Ferrari“, A. Newey pripažino, jog šis klausimas jam turi tam tikrą emocinį atspalvį. 

„Emociškai, iki tam tikros ribos, pamąstau apie tai, jog galėjau dirbti „Ferrari“. Tačiau taip pat aš pamąstau ir apie tai, jog darbas su Fernando ir Lewisu taip pat bÅ«tų nuostabus dalykas. Tačiau taip tiesiog neįvyko. Kartais viskas tiesiog taip susiklosto, kai situacijos neišsipildo dėl įvairių aplinkybių“, - kalbėjo „Red Bull“ bolidų krikštatėviu vadinamas A. Newey.Primename, kad esate atsakingi už komentarus prieš LR įstatymus.
×

TOP naujienos

F-1.lt pulsas

Spėlionės TOP

# Vartotojas Taškai
1. Darius Linkevicius 1859
2. Beržas 1833
3. Tadas Misevičius 1828
4. regdal 1825
5. gytisz 1821