Abu Dabio GP: įdomioji statistika

logo 2021 Gruodžio 14 d. 09:54, Pixabay

Keletas įdomesnių statistinių faktų po Abu Dabyje pasibaigusių lenktynių...

Maxas Verstappenas antrus metus paeiliui laimėjo Abu Dabio GP kvalifikaciją, iškovodamas 10 „pole“ šiame sezone ir 13-tą karjeroje.

Lewisas Hamiltonas kvalifikavosi antras, „Mercedes“ komandai uždirbdamas 250-tą startą iš pirmos eilės.

Trečioji Lando Norriso vieta kvalifikacijoje – jo geriausias rezultatas po „pole“ Sočyje. Lando tai buvo penktas startas pirmame trejetuke šį sezoną.

Sergio Perezas kvalifikavosi ketvirtas, pirmą kartą nuo hibridinės turboeros pradžios abi „Red Bull“ mašinos buvo pirmame ketvertuke Abu Dabyje.

Carlosas Sainzas šeštą kartą sezone kvalifikacijoje buvo penktas – tai pati populiariausia jo pozicija – ir dešimtą kartą sezone startavo iš trečios eilės.

Šeštoji Valtteri Botto vieta – blogiausia jo kvalifikacijos vieta po Sočio, kur džiūstančioje trasoje jis kvalifikavosi septintas.

Yuki Tsunoda kvalifikavosi aštuntas, pirmą kartą šiame sezone aplenkęs kolegą iš „AlphaTauri“ Pierre'ą Gasly – paskutinė dvikova su apskritu nuliu nutrūko sezono finale Abu Dabyje. Nesėkmingai sezoną pradėjęs japonas per pastaruosius 7 etapus 6 kartus pateko į kvalifikacijos finalą. Rezultatas neblogas, bet su Galsy rezultatais nesulyginama.

Kvalifikavęsis 16-tas, Nicholas Latifi antrą kartą sezone aplenkė komandos draugą George'ą Russellą.

Maxas Verstappenas laimėjo Abu Dabio GP etapą, iškovodamas 10 pergalę šiame sezone ir 20-tą karjeroje, tapdamas pirmuoju „Formulės-1“ pasaulio čempionu iš Nyderlandų.

Verstappeno pergalė – antroji per pastaruosius dešimt metų, iškovota finalinio etapo kovoje dėl lyderystės paskutiniame lenktynių rate. Tuomet taip laimėjo Hamiltonas aplenkdamas Nico Rosbergą paskutiniame rate Spielbergo trasoje.

Maxas netapo pačiu jauniausiu titulo laimėtoju „Formulėje-1“, kaip jam žadėjo „Red Bull“ konsultantas Helmutas Marko. Maxas pasaulio čempionu tapo būdamas 24 metų, 2 mėnesių ir 12 dienų, šiame reitinge užimdamas tik ketvirtą vietą po Sebastiano Vettelio (23 metai, 4 mėnesiai ir 11 dienų), Hamiltono (23 metai, 9 mėn. ir 26 d.) ir Fernando Alonso (24 m. 1 mėn. ir 27 d.).

„Red Bull“ komandai tai penktasis titulas asmeninėje įskaitoje – keturis ankstesnius iškovojo Sebastianas Vettelis 2010-2013 metais.

Finišavęs pirmas Abu Dabyje, Verstappenas 60-tą kartą karjeroje užlipo ant podiumo. Maxui tai buvo geriausia serija karjeroje – 18 podiumų per šį sezoną. Šios lenktynės buvo 40-tos, kuriose jis pirmavo.

10-ta „pole“, 20-ta pergalė, 40-tos lenktynės lyderiaujant ir 60-tas podiumas – tai apvalūs Maxo pasiekimų skaičiai.

„Honda“ traukiasi iš „Formulės-1“ su pirmuoju čempionų titulu po 1991 metų, kai savo paskutinį titulą asmeninėje įskaitoje laimėjo Ayrtonas Senna.

Lewisas Hamiltonas užbaigė lenktynes antras, prarasdamas titulą paskutiniame rate. Pačio ilgiausio pasaulio čempionato likimą iš esmės nulėmė paskutinės pusantros minutės.

Pirmą kartą po 2008 m. titulas asmeninėje įskaitoje ir Konstruktorių taurė atiteko skirtingoms komandoms. Tuomet Hamiltonas laimėjo titulą važiuodamas „McLaren“, o Konstruktorių taurė atiteko „Ferrari“. O dabar Verstappenas nugalėjo asmeninėje įskaitoje, o Konstruktorių taurę iškovojo „Mercedes“.

Carlosas Sainzas finišavo trečias, šeštą kartą karjeroje užlipdamas ant podiumo- šiais metais jų buvo net keturi, o 2019 ir 2020 m. - po vieną. Ispanas uždirbo taškus paskutinėse 15-oje lenktynių paeiliui – tai antroji pagal trukmę sėkminga serija tarp dabar lenktyniaujančių pilotų pilotų.

Carlosas užbaigė sezoną penktoje vietoje – tai geriausias jo rezultatas karjeroje, jis aplenkė savo „Ferrari“ ekipos partnerį Charlesą Leclercą jau debiutiniame sezone italų komandos sudėtyje.

Prieš paskutinį etapą Leclercas buvo penktas asmeninėje įskaitoje ir tikėjosi šią poziciją išsaugoti, tačiau galutinėje lentelėje liko tik septintas.

Yuki Tsunoda finišavo ketvirtas, pasiekdamas geriausio rezultato sezone. Japono komandos draugas Pierre'as Gasly užbaigė lenktynes penktas, lenktynės Abu Dabyje „AlphaTauri“ komandai atnešė net 22 taškus – daugiausiai šiame sezone ir ekipa užėmė galutinę šeštąją vietą Konstruktorių įskaitoje.

Antrą kartą po Emilijos-Romanijos GP abu „Williams“ pilotai nepasiekė finišo.

Trasa: Yas Marina (Abu Dabio GP)
Ilgis: 5,554 km Ratų skaičius: 55